'FIFA' Adını Özleyeceksiniz: Artık EA Sports FC Adını Görmeden Futbol Maçı İzleyemeyeceksiniz

12
3
2
1
1
EA, dünyanın en üst düzey futbol liglerinden La Liga ile tarihi bir anlaşmaya imza attı. Şirket, artık EA SPORTS yazısını ligin her anına yerleştirme hakkına sahip.

On yıllardır futbol hayranlarının severek oynadığı FIFA serisi, ne yazık ki artık bu ismi taşımadan yoluna devam edecek. Geçtiğimiz aylarda EA ve FIFA’nın anlaşmaya varamamış, dolayısıyla EA, oyun serisinde FIFA’nın ismi dahil her elementini kullanma hakkını kaybetmişti. Serisinin yeni ismi ise ‘EA Sports FC’ olarak duyurulmuştu.

Temmuz 2023’ten itibaren artık FIFA serisi hayatımızda olmayacakken, bugün dünyanın en büyük takımlarından bazılarının karşılaştığı İspanya’nın en üst düzey ligi La Liga ile EA arasında önemli bir anlaşmaya imza atıldı. Öyle ki anlaşma, boyutu nedeniyle ‘türünün tek örneği’ olarak nitelendirildi.

La Liga, EA SPORTS ile en baştan çizilecek:

la liga

La Liga’nın paylaştığı açıklamaya göre ‘türünün tek örneği, her iki tarafın da futbol hayranları için muhteşem tecrübeler sunacak çok yıllı’ bu anlaşma kapsamında La Liga mücadelelerinin başlık hakkı EA’e geçecek. Fakat işin bomba boyutu, EA SPORTS, tüm logoları, grafikleri ve görsel elementleriyle La Liga’da yer alacak. La Liga, yeniden tasarlanacak. Yani her yerde EA SPORTS yazısı göreceğiz.

La Liga’nın ilk ve ikinci serilerini ve LaLiga Promises ve eLaLiga’yı da kapsayan anlaşma kapsamında EA’in lige ödeyeceği para resmen açıklanmadı. Fakat İspanyol futbol gazetesi Marca’ya göre EA, anlaşma kapsamında La Liga’ya her yıl 30 milyon euro ödeme yapacak. 

Kaynak : https://www.pcgamer.com/soon-you-wont-be-able-to-watch-a-football-match-without-seeing-ea-sports-fc-plastered-everywhere/
12
3
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
12
3
2
1
1