Elon Musk, Starlink Projesinin Dudak Uçuklatan Maliyetini Açıkladı

51
19
7
5
2
Son zamanlarda kripto para piyasası sayesinde medyada görmeye alışık olduğumuz Elon Musk, bugün de uzak yerlerde yaşayan insanlara uzaydaki uydular vasıtasıyla internet sağlamayı hedefleyen Starlink projesinin maliyetiyle karşımızda. Musk, Starlink'in toplam yatırımlarının 20 ile 30 milyar dolar arasında olduğunu söyledi.

Sosyal medya kullanıyorsanız, Elon Musk’ın kripto para borsasında büyük etkilere sebep olan hareketlerini duymuşsunuzdur. Kripto paranın yanında elektrik gücüyle çalışan performanslı Tesla marka araçları ve SpaceX şirketiyle Elon Musk, internet kullanan herkesin aşina olduğu bir yüz haline geldi. Birçok farklı alanda kendini öne çıkaran milyarderimizin bir de Starlink projesi bulunuyor.

Bu projeyle birlikte insanlara uzaydan internet sağlamayı amaçlayan Musk, bu konuda ciddi olduğunu attığı adımlarla bizlere gösteriyor. Barselona’da katıldığı toplantıda Elon Musk, Starlink projesinin dudak uçuklatan toplam yatırım maliyetlerini açıkladı.

2 dakikada nedir bu Starlink?

Toplam yatırım maliyetinin 20 ile 30 milyar dolar arasında olduğu tahmin ediliyor

Starlink

Katıldığı toplantıda ünlü milyarderimiz, Starlink projesinin toplam maliyetinin 20 ile 30 milyar dolar arasında olduğunu tahmin ettiğini söyledi. Bunun yanında düzgün bir para akışı sağlanmadan önce gelecek olan ön yatırım maliyetlerinin de 5 ile 10 milyar dolar arasında bir miktara ulaşacağını da ekledi.

Bu olağanüstü maliyetler hakkında fikirleri sorulduğunda ise Musk basit bir şekilde bu miktarların çok fazla olduğunu söylüyor ve işin detayına girmeden yorumlarını bu kadarla sınırlı tutuyor.

Starlink’in sunacağı internetin aylık 99 dolar (yaklaşık 870 TL) olduğunu biliyoruz. Bunun yanında interneti kullanabilmek için sahip olmanız gereken bir bağlantı kiti bulunuyor. Bu ise 499 dolar (yaklaşık 4370 TL) fiyat etiketiyle karşımıza çıkıyor.,

Ünlü milyarder Elon Musk’ın uzaydan internet sunma planı hakkında sizlerin düşünceleri neler? Oldukça iyi sonuçlar sunduğunu beta sürecinde gördüğümüz bu yöntemde sizce ülkemize özel bir fiyatlandırmaya gidilecek mi? Fikirlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : https://www.reuters.com/technology/musk-says-total-investments-starlink-reach-20-30-billion-2021-06-29/
51
19
7
5
2
Emoji İle Tepki Ver
51
19
7
5
2