Facebook'tan 90'lı Yılların İnternet Deneyimini Yeniden Yaşayacağınız Proje: e.gg

24
5
4
3
0
Facebook Deneysel Uygulama Ekibi, yeni bir projeyi hayata geçirdi. "e.gg" olarak isimlendirilen proje, 90'lı yılların internet deneyimini yeniden yakalamayı amaçlıyor. Kullanıcılar, e.gg'yi kullanarak o dönemlere aitmiş gibi görünen kolaj ve içerikler oluşturabilecekler.

Dünyanın en büyük sosyal medya şirketi Facebook, yeni bir proje başlattığını duyurdu. "e.gg" olarak isimlendirilen bu proje, 90'lı yılların internet deneyimini yaşatacak. Facebook Deneysel Uygulama Ekibi tarafından geliştirilen e.gg, o dönemlerin atmosferini yeniden yakalamayı amaçlıyor.

e.gg, internetin en eski barındırma hizmetlerinden bir tanesi olan "Geocities" isimli siteden esinlenerek oluşturulmuş. Hatta 90'lı yıllarda popüler bir GIF ve tarihin ilk viral içeriklerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkan "Dans Eden Bebek" görseli de bu internet sitesine entegre edilmiş durumda. 

e.gg

Facebook'un yeni projesi, şu an için tam olarak işlevsel değil. Geliştirici ekip, projenin tam olarak hizmete girmesiyle birlikte kullanıcıların eğlenceli bir deneyim yaşayacaklarını ifade ediyor. Yapılan açıklamalarda, kullanıcıların e.gg'yi kullanarak GIF dosyalarının, metinlerin ve görsellerin bulunduğu kendilerine özel sayfa oluşturabilecekleri ifade ediliyor. 

e.gg, kısa bir süre sonra iOS platformunda kullanılabilir olacak. Bu projeden faydalanabilmek isteyen kullanıcıların ön kayıt yaptırabileceklerini ifade eden Facebook geliştiricileri, e.gg için bir de Instagram hesabı oluşturduklarını ifade ediyorlar. Eğer sizler de e.gg ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz burada, e.gg'nin 430 takipçili (şu an için) Instagram hesabına ulaşmak isterseniz de burada bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Kaynak : https://www.cnet.com/news/facebook-announces-internet-nostalgia-app-e-gg/
24
5
4
3
0
Emoji İle Tepki Ver
24
5
4
3
0