Fall Guys, Fortnite ile Aynı Hile Karşıtı Yazılımı Kullanacak

51
7
3
2
2
Son dönemlerin en popüler oyunlarından bir tanesi olan Fall Guys: Ultimate Knockout, hilecilere karşı yeni bir önlem alıyor. Geliştirici stüdyo tarafından yapılan açıklamada, oyunda Fortnite'ta kullanılan hile karşıtı yazılımı kullanılacağı duyuruldu.

Son dönemin en popüler oyunlarından bir tanesi olan Fall Guys: Ultimate Knockout, bir anda milyonlarca oyuncuya kavuştu. Mediatonic tarafından geliştirilen oyun, tüm zamanların en çok indirilen PS Plus oyunu olmasının yanı sıra Steam'de de 7 milyon kez indirildi.

Tabii bir anda milyonlarca oyuncunun dikkatini çeken bir oyunun, en azından PC sürümünde hilecilerin de radarına girmemesi mümkün değildi. Bu sorunu değerlendiren Mediatonic, yaptığı açıklamada Fortnite ile aynı hile karşıtı yazılımı kullanmayı planladıklarını söyledi.

Fall Guys, Fortnite ile aynı hile karşıtı yazılımı kullanacak

fall guys: ultimate knockout

Mediatonic, Fall Guys Twitter hesabından yaptığı açıklamada yaşanan hile sorunundan dolayı özür diledi ve şu anki tespit sistemlerini genişleteceklerini dile getirdi. Geliştiriciler, ayrıca önümüzdeki birkaç hafta içerisinde yayınlanacak ve oyuna Fortnite ile aynı hile karşıtı yazılımın ekleneceği büyük bir güncelleme üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Fortnite'ın geliştirici stüdyosu olan Epic Games, oyunda, kendi sahibi olduğu Easy Anti-Cheat yazılımını kullanıyor. Bu yazılım; Apex Legends, Gears 5, Dead by Daylight da dâhil olmak üzere 120'den fazla oyunda kullanılıyor. Yani Mediatonic'in aradığı doğru hile karşıtı yazılımı bulduğunu söylemek mümkün.

Mediatonic, hilecilere karşı mücadelesinde çalışmaya devam ediyor. Tespit kriterlerini değiştiren stüdyo, artık oyuncuların raporlamasına gerek kalmadan hilecileri oyun sırasında direkt olarak engelliyor. Ayrıca hilecilerin Steam'den yeni aile hesabı oluşturarak bu engelin etrafından dolaşmasının da önüne geçti. Ancak tüm bunlara rağmen oyundaki hilecilere tamamen engel olabilmiş değil. Buradan oyunda kullanılan hilelerden bir tanesini görebilirsiniz.

Kaynak : https://www.engadget.com/fall-guys-fortnite-anti-cheat-software-143101732.html
51
7
3
2
2
Emoji İle Tepki Ver
51
7
3
2
2