Game of Thrones NFT'leri Geliyor: Hayranlar, Dizideki Karakterlerden Esinlenen Avatarlarla Kendi Krallığını Kurabilecek

4
2
0
0
0
Warner Bros. ve HBO, sevilen dizi Game of Thrones'tan ilham alınarak oluşturulan NFT'ler için popüler platform Nifty ile ortaklık kurdu. 2022'nin sonlarına doğru piyasaya sürülmesi beklenen NFT'lerin, dizideki karakterlerden oluşturulan avatarları ve daha birçok farklı şeyi içereceği ifade edildi.

George R.R. Martin’in epik fantezi türündeki eserlerinden uyarlanan Game of Thrones dizisi, şüphesiz tarihin en sevilen yapımlarından biri. HBO tarafından yayınlanan yapım, son sezonları pek sevilmese de 2019’da sona eren 8 yıllık yayın hayatı boyunca dünya çapında büyük bir başarı yakalamayı başarmıştı.

Şimdi ise sevilen diziyle ilgili farklı bir gelişme yaşandı. Warner Bros. Discovery ve HBO, Game of Thrones NFT’leri çıkarmak için popüler NFT platformu Nifty ile ortaklık kurdu. Hayranları heyecanlandıran NFT’lerin ne zaman çıkacağı açıklanmadı; ancak söylentiler 2022 yılının sonunda piyasaya sürülebileceğini gösterdi.

Hayranlar, Game of Thrones karakterlerinden esinlenen avatarlarla kendi krallıklarını oluşturabilecek

‘Game of Thrones: Build Your Realm’ ismi verilen NFT’ler, hayranların diziden ilham alınarak oluşturulmuş özelleştirilebilir avatarları toplayarak kendi ‘krallıklarını’ oluşturabilecek. Ayrıca ek olarak çeşitli ürünler ile birlikte bu avatarları güçlendirmek de mümkün olacak. Warner Bros. Discovery, program boyunca çeşitli temalara sahip paketlerin de çıkacağını söylüyor. Ayrıca şirketin proje için 3 boyutlu modelleme şirketi Daz 3D ile birlikte çalışacağını da ekleyelim.

Açıklamalara göre diğer NFT’ler, Game of Thrones’tan akılda kalan karakter ve yerler gibi özel anları içerecek. Ayrıca proje kapsamında hayranlar için özel etkinlikler de düzenlenecek. NFT’lerin nasıl bir fiyatlandırmaya sahip olacağı ise henüz bilinmiyor.

Warner Bros.’tan Josh Hackbarth, hamleleriyle ilgili yaptığı açıklamalarda, “Her zaman olduğu gibi hedefimiz, hayranların sevdiği karakterlerle ve hikâyelerle etkileşim kurmasının yeni yollarını yaratmak. Game of Thrones hayran kitlesini ve evrenini, hayranların daha iyi bir deneyim yaşamasını sağlayacak ve Westeros dünyasının içine dalmalarını sağlayacak bu dijital varlık programıyla genişletmekten heyecan duyuyoruz” ifadelerini kullandı. Nifty CEO’su Jeff Marsillio da Game of Thrones’un şimdiki neslin dizisi olduğunu, yeni projeyle hayranların diziyi daha önce hiç olmadığı bir şekilde deneyimleyebileceğini ve onunla bağ kurabileceğini ekledi.

Warner Bros.’un bu hamleyi ek gelir elde etmek için yaptığı tahmin edilebilir. TechCrunch’a göre medya devi, ikinci çeyrekte 3,4 milyon dolarlık net zarar bildirdi. Ayrıca şirketin 53 milyar dolarlık bir borca sahip olduğunu da eklemek gerek. Warner Bros’un üçüncü çeyrek mali raporu ise 3 Kasım tarihinde açıklanacak.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/11/02/warner-bros-discovery-and-hbo-announce-plans-for-game-of-thrones-nfts/
4
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
2
0
0
0