Gerçekçi Bir Sanal Karaktere Dönüşüp İkinci Bir Hayat Yaşıyormuş Gibi Hissedeceğiniz 10 Oyun Tavsiyesi

13
5
1
0
0
Hem çevrim içi hem de tek kişilik oyunlar oynayarak adeta gerçek bir hayat yaşıyormuş gibi hissetmek mümkün. Kendimizi daha çok role kaptırdığımız ve sanal karakterlerimize bağlanarak bu ortama ait hissettiğimiz bu tarz yapımlara gelin birlikte göz atalım.

Oynarken bizleri adeta ikinci bir hayat yaşıyormuş gibi uzak dünyalara götürebilecek olan birçok oyun mevcut. Bunların birçoğu çok oyunculu oyunlardan oluşsa da günümüzde bolca tek kişilik alternatifleri de bulunuyor.

Bizler de bu tarz deneyimleri konu alan çok oyunculu ve tek kişilik oyunlardan oluşan karışık bir liste hazırladık. O hâlde gelin, listemize geçelim.

Sanal bir hayat deneyimleyebileceğiniz 10 oyun tavsiyesi

Kendi tasarladığımız tatlı bir karakter ile kocaman bir adayı keşfetmeye doğru yola çıktığımız Animal Crossing: New Horizons, yaşam simülatörü oyunları arasında bir hâyli popüler.

  • Platform: Nintendo Switch

Tek başınıza veya arkadaşlarınız ile birlikte oynayabileceğiniz Animal Crossing: New Horizons, sadece Nintendo ekosistemine özel bir yapım. Adeta gerçek bir hayat deneyimini tadabileceğiniz en iyi yapımlardan bir tanesi olan Animal Crossing, birbirinden eğlenceli karakterleri ve maceraları ile sizleri kendi dünyasına katılmaya davet ediyor.

Eğer küçükken de olsa bir internet kafe işletmenin nasıl bir duygu olduğunu merak ettiyseniz, Internet Cafe Simulator 2 ile bu alternatif hayatı deneyimlemeniz oldukça mümkün.

  • Platform: PC

Bir internet kafe sahibi olmanın zorluklarını fazlasıyla tadacak, kardeşinizin borcunu ödemek gibi gerçek hayata dair birçok tatsız etkenle karşılaşacaksınız. Küçükken hep hayal ettiğimiz o ‘’ana bilgisayarın’’ karşısına oturup, diğer müşterilerin neler yaptığını dahi görebileceğimiz yapım, gerçek bir meslek hayatı vadediyor.

Hayalinizdeki yıldızı oluşturup diğer insanlar ile birlikte etkileşime girebildiğiniz bir oyun olan MovieStarPlanet 2, yeni dostluklar kurmak ve boş zamanlarınızda keyifli vakit geçirmek için güzel bir seçenek.

  • Platformlar: İnternet tarayıcısı, Android, iOS

Karakterinizi istediğiniz gibi donatarak modaya uyum sağladığınız, yeni dostluklar edindiğiniz ve belirli görevleri tamamlayarak sürekli olarak gelişmeye çalıştığınız bir oyun olan MovieStarPlanet 2, isminden de anlaşıldığı üzere kendi filminizi bile çekebileceğiniz bir yapım.

Kıyamet sonrası bir dünyada geçiyor olsa da sevimli grafikleriyle bunu hiç de belli etmeyen detay dolu bir oyun olan My Time at Portia, tecrübe edilmesi gereken cinsten bir macera.

  • Platformlar: Nintendo Switch, PlayStation, Xbox, PC, MacOS, iOS, Android

Kocaman bir açık dünyası ve dopdolu oyun içi içerikleri ile birlikte sizlere yüzlerce saatlik bir macera sunabilecek olan My Time at Portia; hayvancılık, tarım, madencilik ve aşçılık derken sunduğu çeşitliliği sonuna kadar deneyimleyebileceğiniz cinsten bir macerayı içerisinde barındırıyor.

My Time at Portia’nın geliştiricilerinin en son çıkan oyunu olan My Time at Sandrock ile kasabada bir inşaatçı olarak görevimize başlıyoruz.

  • Platformlar: Nintendo Switch, PlayStation, Xbox, PC

My Time at Sandrock ile Sandrock’a seyahat ediyor ve bir inşaatçı rolünü üstleniyoruz. Kocaman bir çölün ortasında birbirinden etkileyici binalar yapabilirken; tarım, dövüş ve keşif de dâhil olmak üzere, My Time at Portia’nın sunduğu her şeye daha gelişmiş bir şekilde erişebileceğimizi belirten My Time at Sandrock, henüz bir erken erişim oyunu.

Yıllar önce birçoğumuzun epey severek oynadığı Sanalika, eski günlerdeki o tadı vermeyecek olsa da şimdi çok daha gelişmiş ve çeşitli bir şekilde karşımızda.

  • Platformlar: PC, Android

Gerçek bir hayat deneyimi dediğimizde aklımıza gelen ilk oyunlardan olan ve zamanında sunduğu unutulmaz deneyim ile birçoğumuzun akıllarına kazınan Sanalika, günümüzde de oldukça aktif bir oyuncu kitlesine sahip.

İsminden de anlaşılacağı üzere oyuncularına ikinci bir hayat sunan Second Life, günümüzde epey popüler olan metaverse kavramının da canlı örneklerinden.

  • Platformlar: PC, MacOS, Linux

İnternet tabanlı bir sanal dünya olarak tanımlanan Second Life, kullanıcılarına ikinci bir hayat deneyimi sunmasıyla biliniyor. Kendi gerçekliğinizi oluşturarak ve yaşamak istediğiniz role bürünerek hareket edebildiğiniz, diğer insanlar ile sohbet edip, tanışabildiğiniz bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Oyun, yüzlerce saat geçirebileceğiniz devasa bir dünyaya sahip ve an itibarıyla sanal gerçeklik için de geliştirilmekte.

Şimdiye kadar saydığımız oyunlar arasından belki de en masumu olan Stardew Valley, tek bir kişi tarafından geliştirilmiş olan unutulmaz bir serüven sunuyor.

  • Platformlar: Nintendo Switch, PlayStation, Xbox, MacOS, iOS, Android, Linux

Piksel piksel grafikleriyle daha en baştan oynayanları büyülemeyi başaran, içerisinde barındırdığı detaylar ve yüzlerce saatlik oynanış süresi ile birlikte ister tek başınıza isterseniz de arkadaşlarınız ile birlikte keyifle oynayabileceğiniz bir oyun olan Stardew Valley, büyükbabamızdan bizlere kalan eski bir çiftliğe taşınmamız sonrasında yaşayacağımız maceraları konu alıyor.

Oyun dünyasının belki de en popüler serilerinden bir tanesi olan The Sims’in en son çıkan oyunu olan The Sims 4 de alternatifi olmayan nadide yapımlardan.

  • Platformlar: PlayStation, Xbox, PC, MacOS

Gerçek bir hayat deneyimi dediğimizde aklımıza gelen ilk oyunlardan bir tanesi olan The Sims 4, kendi karakterinizi oluşturup, hayatına istediğiniz gibi yön verebildiğiniz türden bir yapım. Meslek edinebilir, evlenebilir ve çocuk sahibi dahi olabilirsiniz.

Hepimiz zaman zaman YouTuber'ların kaç para kazandığını merak etmişizdir, peki ya bizler de bir YouTuber olsaydık? Dünyanın en büyük içerik üreticisi olma yoluna çıktığımız YouTubers Life 2 ile bu fazlasıyla mümkün.

  • Platformlar: Nintendo Switch, PlayStation, Xbox, PC, MacOS

PewDiePie gibi dünyanın en ünlü YouTuber'ları ile tanışabildiğimiz, onlara rakip olduğumuz ve hatta dünyanın en büyük içerik üreticisi hâline gelebileceğimiz YouTubers Life 2, bir YouTuber olmanın zorluklarını ve güzelliklerini oldukça şık bir şekilde gösteriyor.

13
5
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
13
5
1
0
0