GOG GALAXY 2.0, Tüm Dijital Oyunları Tek Bir Platformda Toplayacak

19
2
1
1
0
Geçtiğimiz günlerde beta aşaması yayınlanan ve büyük ilgi toplayan GOG GALAXY 2.0, tüm dijital oyunları tek bir platformda yayınlayacak.

Birçok oyun platformunun peş peşe gelmesi, GOG gibi rakip firmalar için pek de iyi sayılmaz. Bunu anlamış olan GOG, başlatıcısına "liderlik tabloları" ve "oyun istatistikleri" gibi Steam benzeri pek çok özelliği eklemişti ancak yine de platformlar arası bölünme sorunu vardı. Bu soruna çare ise bulunmuş gibi gözüküyor.

GOG, masaüstü uygulaması olan GALAXY 2.0’ın beta sürümünü geçtiğimiz günlerde yayınlamıştı. GOG, GALAXY 2.0 ile tüm dijital oyunları tek bir platformda sunmayı ve oyuncuları kazanmayı hedefliyor. Şu an beta aşamasında olan GOG GALAXY 2.0, için resmi basın açıklaması şu şekildeydi: GOG GALAXY 2.0, oyuncular için yeniden tasarlanan bir uygulama. Bu uygulama sayesinde oyuncular, birçok oyun kütüphanesini tek bir kütüphanede birleştirerek birçok oyun platformu, PC ve konsol arasında arkadaşlarına bağlanabilecekler"

Galaxy 2.0 Ekran Görüntüsü

GOG GALAXY 2.0, hangi oyunlara sahip olduğunuzu ve ne kadar oynadığınızı gösteren basit ve hafif bir uygulama olarak tasarlandı. GOG kütüphanenizin yanı sıra Steam, Epic, Origin, Uplay ve hatta Xbox Live ve PlayStation Network gibi platformlarınızın oyunlarını GALAXY 2.0’ a bağlayabilirsiniz.

GALAXY 2.0, tüm oyunları tek bir ekranda alfabetik olarak sunacak ancak bu listeyi platform, tür veya işletim sistemine göre filtreleyebileceksiniz. Ayrıca mevcut sisteminizde oynayabileceğiniz oyunları alabilmeniz için de uygulamanın en üstünde "Mac" veya "PC" düğmeleri yer alacak.

Galaxy 2.0 Ekran Görüntüsü

Kütüphaneden bir oyun seçtiğinizde oyun geçmişinizi, lider tablolarını ve oyuna genel bakışı görebileceksiniz ancak belki de en önemlisi, üstteki düğmeyi kullanarak diğer platformlara gerek kalmadan oyunu başlatabileceksiniz.

Ayrıca GOG GALAXY 2.0, Steam'i ya da diğer istemcileri de tamamen değiştirmeyecek. Diğer platformlarla entegre bir şekilde çalışacak olan uygulama, oyuncuları işlem karmaşasından kurtarıp rahat bir oyun deneyimi sunmak istiyor. Gizlilik konusunda ise GOG, kişisel bilgilerinizin asla üçüncü partilerle paylaşılmayacağını ve bilgisayarınızdan veri alınmayacağını söylüyor.

Kaynak : https://www.engadget.com/2019/07/30/gog-galaxy-2-0-beta-hands-on/
19
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
19
2
1
1
0