2019'un En Güncel ve En İşe Yarar 5 Google Chrome Eklentisi

44
9
8
4
4
Google Chrome, geniş eklenti havuzu sayesinde kullanıcıların en çok özelleştirebildiği tarayıcı uygulamalarından biri. Ancak performans kaybı yaşamamak için en az sayıda ve işlevsel uygulamaları kullanmakta fayda var. Peki onlar hangileri?

Google Chrome’nin dünyanın en fazla kullanılan web tarayıcısı olduğu biliniyor. RAM ve işlemciyi zorladığı konusunda bazı eleştirilere maruz kalsa bile Chrome; temiz arayüzü, işlevsel kullanıcı deneyimi, kolay senkronizasyonu ve daha pek çok özelliğiyle Google’ın en sevilen ve en çok kullanılan hizmetlerinden biri.

Chrome’nin tüm bu özelliklerine ek olarak işlevselliğini arttırmanın bir başka yolu daha bulunuyor: ‘eklentiler’ (ya da uzantılar).

Bu içerikte zamanınızı harcayan bazı görevlerinizi ve işlerinizi otomatikleştirecek ve internette geçirdiğiniz zamanı daha işlevsel olarak kullanmanıza yardımcı olacak 2019'un en iyi Chrome uygulamalarını listeledik. Başıklara tıklayarak ilgili ekleti sayfasına ulaşabilirsiniz.

Google Keep:

Google’ın basit ama kullanışlı not tutma uygulamasının Chrome eklentisi; daha sonra ziyaret etmek isteyebileceğiniz sayfaları, resim ve metinleri kaydetmenizi sağlıyor. Not etmek istediklerinizi Google Keep ile hızlı bir şekilde kaydedebilirsiniz. Bu sayede çalışırken ya da internette gezinirken aklınıza bir fikir geldiğinde anında kaydederek unutmamış, fikrinizin yok olmasına izin vermemiş olursunuz. Google Keep uzantısının en iyi yanı ise hem iOS’ta hem de Android’de mobil uygulamasının bulunması ve bunlarla oldukça kolay bir şekilde senkronize olması.

Stay Focusd:

Eğer internette gezinirken zamanın nasıl geçtiğini fark etmeyenlerdenseniz bu eklenti, sizin için biçilmiş kaftan. Stay Focusd, internette gereksiz yere fazla zaman geçirerek zaman kaybına yaşama ihtimalinizin olduğu web sitelerinde harcayabileceğiniz süreyi sınırlar. Bu sayede verimliliğinizi arttırabilirsiniz.

ZenMate VPN:

Çeşitli yasaklar ve engellenen internet siteleri sayesinde Türk internet kullanıcıları olarak VPN’ler ile aramız iyi sayılır. Ancak pek aşina olmayanlar için ZenMate VPN, kullanışlı bir Chrome eklentisi olabilir. Türkçe’ye Sanal Özel Ağlar olarak çevrilebilen VPN’nin yasaklı sitelere erişimin yanı sıra bir diğer faydası, göz atma oturumlarınızı güvence altına alması. Google’ın çevrimiçi olduğumuzda göz atma alışkanlıklarımız ile ilgili bilgi topladığını artık hepimiz biliyoruz. ZenMate VPN, daha fazla gizlilik sağlamak için içi bir yol olabilir.

ZenMate VPN, ömür boyu ücretsiz bir plan ile Chrome için en iyi VPN uygulamalarından biridir. Ücretsiz bir VPN’nin sunabileceği her şeye sahiptir. Trafik şifrelemesi, yüksek hız, proxy konumları için birden çok sunucu gibi özelliklere sahip olan eklenti, bilgisayar korsanlarından korunmanız için WebRTC engelleme ve NATFirewall gibi ek güvenlik önlemlerine sahiptir.

EasyReader:

Bu eklenti, internet sayfalarındaki uzun makalelerin okunabilirliğini arttıran ve özelleştiren kullanımı kolay bir okuyucudur. Pop-up’lar gibi rahatsız edici unsurların olmadığı bir arayüzde kolay bir okuma yapmanızı sağlar.

UserSnap:

UserSnap, geliştiricilerin uygulamalarını test etmelerine, ekran görüntülerini yakalamalarına, hataları izlemelerine ve üzerinde çalıştıkları herhangi bir web site veya uygulamada geri bildirim almalarına olanak tanır. Geliştiriciler için en işlevsel eklentilerden biridir.

Google Chrome için çok sayıda işlevsel uygulama bulunsa bile çok fazla uzantı kullanmanın performansını etkileyebileceğini lütfen unutmayın. Bu nedenle, yalnızca ihtiyacınız olan ve gerekli en az sayıda Chrome uzantılarını kullanmanızda fayda var.

Kaynak : https://fossbytes.com/best-google-chrome-extensions/
44
9
8
4
4
Emoji İle Tepki Ver
44
9
8
4
4