Google Haritalar'a Grup Navigasyon Özelliği Geliyor

6
1
1
0
0
Google, Haritalar için yeni bir grup navigasyon teknolojisine yönelik bir patent aldı.

Google, aynı yere gidecek olan kişilerin birlikte navigasyon uygulamasını kullanabilmelerini sağlayacak olan bir özellik için patent başvurusunda bulundu. Teknoloji devinin "Bir Cihaza Başka Bir Cihaz Görünümünde Navigasyon Sağlama" gibi oldukça uzun bir isim verdiği özellik ile birlikte farklı yerlerden yola çıkan ve aynı yere giden kişiler birlikte yola çıkabilecekler. 

Yeni navigasyon özelliği ile birlikte ilk sürücü, gideceği noktayı belirledikten sonra diğer kişileri de o noktaya davet edecek. Öte yandan bu kullanıcıların Google üyesi olması gerekiyor. Gruptaki her bir üye aynı varış noktası için kişiselleştirilmiş olan yönlendirmeler verilecek. Ayrıca tahmini varış süreleri de her bir kullanıcı tarafından görülebilecek. 

Trafik koşullarını da bildirecek

google haritalar

Yeni özellikle birlikte Google, bir araçtan aldığı trafik koşullarını kullanarak diğer araçları trafik sıkışıklıkları, kazalar ya da benzer durumlarda büyük bir gecikmeden kurtarmak için alternatif bir rota oluşturacak. Ayrıca ilk araç diğerlerine nereye park edebilecekleri gibi konularda da bilgi verebilecek. 

Google ayrıca herkesin aynı anda varış noktasına ulaşabilmeleri için hız tavsiyelerinde bulunacak. Ayrıca grup üyeleri yolculuk esnasında birbirleri ile iletişim kurabilecekler. Google'ın bu özelliği Haritalar özelliğine dahil edip etmeyeceği henüz kesin olmasa da kullanıcılar için bu türden bir uygulama dikkat çekebilir. 

Kaynak : https://www.phonearena.com/news/patent-application-shows-google-maps-feature-for-groups-driving-to-same-destination_id160149
6
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
6
1
1
0
0