GTA Serisinin İkonik Restoranı, Gerçek Hayatta Açıldı (GTA Parası da Geçer Umarız)

77
17
3
3
2
GTA serisindeki ikonik zincir restoran Cluckin Bell, gerçek hayatta hizmet vermeye başladı. ABD'nin San Diego şehrindeki restoran, yalnızca ismiyle değil, çalışanların giydiği kıyafetlerle de oyundakilere benziyor.

Dünyanın en popüler oyun serilerinden Grand Theft Auto (GTA) ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Ancak bu gelişme, oyun kendisiyle ilgili değil. Öyle ki oyunda yer alan bir restoran zinciri, gerçek hayata uyarlanarak hizmet vermeye başladı. Az sonra paylaşacağımız fotoğrafları gördüğünüzde, o restoranı hemen hatırlayacaksınız.

Oyunlardaki detayları takip eden bir oyun tutkunuysanız, "Cluckin Bell" ismini mutlaka duymuşsunuzdur. Bu isim, oyunda yer alan bir fast food zinciridir. Hatırlamadınız mı? O zaman biraz daha detay verelim. GTA'da sarı renkli tavuk kostümü giyen adamları hatırladınız mı? İşte tam olarak bu adamlardan bahsediyoruz. Aşırı sarı renkli kıyafetleriyle oyunda direkt dikkat çeken karakterler, şimdi gerçek bir restoran çalışanı haline gelmiş durumdalar.

GTA'daki restoran şöyle görünüyordu:

Cluckin Bell

Cluckin Bell isimli restoran zinciri, GTA serisinin neredeyse tüm oyunlarında yer almıştı. Bu bağlamda; Grand Theft Auto: San Andreas, Grand Theft Auto: Liberty City Stories, Grand Theft Auto IV, Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City, Grand Theft Auto: Chinatown Wars, Grand Theft Auto V, Grand Theft Auto Online'dan herhangi birisini oynadıysanız, bu restoranı mutlaka görmüşsünüzdür.

Boy Worldwide isimli bir tasarımcı tarafından hayata geçirilen restoran projesi, oyuna sadık kalmak istemişti. Hatta oyunda yer alan ve Sprite'ın parodisi olan Sprunk'u bile sattı. Eğer ABD'de yaşıyorsanız ve yolunuz San Diego şehrine düşerse, Cluckin Bell isimli restoranı siz de ziyaret edebilirsiniz.

Gerçek hayattaki Cluckin Bell ise şöyle görünüyor:

restoran

GTA

restoran GTA

Clucking Bell'den paylaşılan bir video

GTA 6 ile ilgili videomuzu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Kaynak : https://comicbook.com/gaming/news/grand-theft-auto-gta-cluckin-bell-real-life-rockstar-games/
77
17
3
3
2
Emoji İle Tepki Ver
77
17
3
3
2