• Anasayfa
  • Yaşam
  • Hazar Denizi’nde Büyük Bir Patlama Meydana Geldi

Hazar Denizi’nin Azerbaycan Açıklarında Büyük Bir Patlama Meydana Geldi

124
20
8
5
2
Hazar Denizi’nin Azerbaycan Açıklarında Büyük Bir Patlama Meydana Geldi
Hazar Denizi’nin Azerbaycan'a yakın bir bölgesinde büyük bir patlama meydana geldi. Bir petrol tesisine yakın olduğu bilinen patlamanın tesis platformlarına zarar vermediği ve volkanik kaynaklı olduğu düşünülüyor.

Bugün akşam saatlerinde, Hazar Denizi’nin Azerbaycan kıyılarına yakın bir bölgesinde büyük bir patlama meydana geldi. Nedeni kesin olarak bilinmeyen patlama, çevredeki telaşlı insanların kameralarına yansıdı.

Volkanik kaynaklı olduğu düşünülen patlama sonrasında bir petrol şirketinin deniz platformunda yangın çıktığı bildirildi. Şirket ise platformlarda bir kaza tespit edilmediğini duyurdu.

Hazar Denizi’ndeki patlamadan kameralara yansıyanlar:

Bazı kaynaklar, patlama sonrasında bir petrol şirketi platformunda yangın çıktığını ifade etti. Platformun sahibi olan Azerbaycan petrol şirketi SOCAR, platformlarda yangın ve benzeri bir kazanın saptanmadığını açıkladı. Ümid doğal gaz sahasına 10-12 kilometre uzaklıkta gerçekleştiği belirtilen patlamanın muhtemel nedenini de açıklayan şirket, açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

“SOCAR kontrolündeki açık deniz platformlarında ve endüstriyel tesislerde herhangi bir kaza meydana gelmedi, çalışmalar her zamanki gibi devam ediyor. Denizdeki patlamanın nedeninin bir çamur volkanının püskürmesinden kaynaklandığından şüphe ediliyor.”

Kaynak : https://tr.sputniknews.com/dunya/202107041044886158-hazar-denizinde-buyuk-patlama/
124
20
8
5
2
Emoji İle Tepki Ver
124
20
8
5
2