Yakında Türkiye'ye Gelmesi Beklenen HBO Max'i Ejderhalar Bile Kurtaramadı: Yakında Kapanması Bekleniyor!

49
8
4
1
0
Bir dönem ülkemize gelme planları olan HBO Max'in abonelerini elinde tutamadığı iddia edildi. Ortaya çıkan bilgilere göre platform, 2023 yılında kalıcı olarak kapanabilir.

Amerika’nın en popüler ücretli kanallarından birisi olan HBO’nun 2020 yılında kullanıma sunduğu HBO Max, özellikle içerisindeki Warner Bros, Cartoon Network ve Adult Swim içerikleriyle dikkat çekmişti. Ancak çıkışından bir süre sonra tabiri caizse “balonu sönen” HBO Max, ilk aylarından kullanıcı sayısını paylaşırken şimdilerde ise bu rakamı açıklamaktan çekiniyor.

Geçtiğimiz yıllarda ünlü yönetmen Christopher Nolan’ın bile “Dünyanın en kötü yayın platformu” diyerek eleştirdiği HBO Max, özellikle geçtiğimiz ay yayınlanan Game of Thrones’un yan dizisi House of The Dragon ile oldukça büyük bir kullanıcı kitlesi kazanmıştı. Ancak ortaya çıkan bazı bilgilere göre platform, bu kullanıcıları elinde tutmayı başaramadı.

HBO Max yavaş yavaş batıyor

Şirket, bugün yaptığı açıklamada HBO Max, HBO ve Discovery + sistemine para veren toplamda 94.9 milyon kullanıcıya sahip olduğunu açıkladı. Bu rakam ilk başta çok gibi görünebilir anca bu 3 platformun toplam kullanıcısı sadece Netflix’in 223 milyon kullanıcısının yanına bile yaklaşmıyor. Sektör kaynaklarının verdiği bilgilere göre platforma sadece House of The Dragon için para veren 29 milyon kullanıcı mevcut. Yine aynı kaynaklara göreyse 120 milyondan fazla kullanıcı diziyi izlemek için illegal yöntemleri tercih ediyor.

Sektörün önde gelen bazı isimlerine göre HBO Max, 2023 yılında son çare olarak Discovery Plus ve HBO Max uygulamalarını birleştirip kullanıcılarını geri kazanmaya çalışacak. Ancak eğer bu plan da başarısız olursa platformdaki içeriklerin Netflix ve Disney+ gibi platformlara kiralanıp HBO Max’in kapatılabileceği iddia ediliyor.

Eğer durum böyle olursa HBO Max, kullanıcı kaybı nedeniyle kapanan ilk dünya çapında yayın platformu olarak tarihin tozlu raflarındaki yerini alacak. Peki sizce HBO Max önümüzdeki yıl kapanacak mı?

Kaynak : https://www.techradar.com/news/hbo-max-fails-to-make-good-use-of-house-of-the-dragons-soaring-popularity
49
8
4
1
0
Emoji İle Tepki Ver
49
8
4
1
0