Oyun Dünyasının Einstein'ı Hideo Kojima'nın Belgeseli Duyuruldu: İlk Fragman Geldi [Video]

3
3
2
0
0
Oyun Dünyasının Einstein'ı Hideo Kojima'nın Belgeseli Duyuruldu: İlk Fragman Geldi [Video]
Bugüne kadar ortaya koyduğu az ama öz projeleriyle oyun dünyasında dev bir isme dönüşen Hideo Kojima'nın belgeseli duyuruldu.

Hideo Kojima ismini bir oyuncu olmasanız bile internette ve sosyal medyada vakit geçiriyorsanız mutlaka duymuşsunuzdur. Metal Gear serisini başlatan, yayınlanmadan korkutan P.T. adlı bir oyunun arkasındaki fikir olan ve son olarak Death Stranding’i hayatımıza katan Kojima, oyun dünyasının en sevilen isimleri arasında yer alıyor.

Kendi bağımsız oyun şirketi Kojima Productions ile faaliyetlerini sürdüren Hideo Kojima, bu kez bir belgesel haberiyle gündeme geldi. Sony PlayStation, Filmworks ve Kojima Productions ortaklığı tarafından hazırlanan belgesel, Kojima’nın hikâyesini konu alacak.

Hideo Kojima belgeselinden ilk fragman da geldi:

Hideo Kojima: Connecting Worlds (Dünyaları Birbirine Bağlamak) adıyla yayınlanacak yeni belgesel, Kojima’nın özellikle yaratıcı süreçlerine, yani bir oyunu veya başka bir projeyi geliştirirken nasıl bir yol çizdiğine ışık tutacak. Belgeselde Kojima’nın kendi açıklamalarının yanı sıra oyun ve sinema dünyasından da önemli isimler fikirlerini paylaşacak.

Bu isimler arasında ünlü yönetmen Guillermo del Toro, şarkıcı Grimes ve Woodkid, oyuncu Norman Reedus ve çok daha fazlası yer alacak. Belgesel için henüz yayın tarihi belirlenmedi.

3
3
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
3
2
0
0