Honor, Akıllı Telefonlar İçin Ürettiği Kontrolcüsünü Duyurdu

18
3
2
1
0
Akıllı telefon sektörünün en büyük isimlerinden Huawei'nin alt markası olan Honor, akıllı telefonlar için ürettiği kontrolcüsünü duyurdu. Altı fiziksel tuşun yanı sıra bir adet analoğu da bünyesinde barındıran kontrolcü, farklı bağlantı özelliklerini bünyesinde barındırıyor.

Mobil oyunculuk kavramının git gide daha da popülerleşmesiyle birlikte yeni kavramlar da hayatımıza giriyor. Yeni ve yüksek donanımsal gereksinimi olan oyunların ortaya çıkmasıyla birlikte telefonlar da bu şekilde değişmeye devam ediyor. Oyuncu telefonu kavramının da hayatımıza girmesiyle birlikte farklı akıllı telefon üreticileri, yalnızca mobil oyunculuğa özel telefonlar üretiyor.

Mobil oyunculuğun yanı sıra tüm oyunculuktaki donanımsal gereksinimleri kaldıran bulut oyunculuk ise farklı bir oyun deneyimini kullanıcılarına sunuyor. İnternet üzerinden oyuncuların oynadığı oyunu yayınlayarak yalnızca internet bağlantısını önemseyen, bu sebeple (eskimiş olsa da efsanesi hâlâ devam eden) GTA V'i telefonunuzda bile oynatacak bir sistem mevcut. Başka bir deyişle internet bağlantınız ve bir ekranınız olduğu sürece minimum donanımlarla binlerce liralık sistemleri gerektirecek oyunları oynayabiliyorsunuz. Buna az önce söylediğimiz üzere telefonlarınız da dahil.

huawei

Telefonların oyun sektörüne fazlasıyla dahil olması üzerine akıllı telefon ve aksesuar üreticileri, telefonlar için oyun aksesuarları üretmeye başladı. Bu parçaları üretenlerin içerisinde Huawei'nin alt markası olan Honor da dahil oldu.

Amiral gemisi telefonlarıyla oyun konusunda hiçbir sorun çekecek gibi görünmeyen Honor, mobil oyunculukla ilgilenen kişilerin oyun deneyimlerini artırmak için kendi oyun kontrolcüsünü tasarladı ve bu kontrolcüyü duyurdu.

honor

Honor'un duyurduğu kontrolcü 6 düğme ve bir adet fiziksel analog ile birlikte geliyor. Kullanıcıların isteklerine göre ayarlanabilen bu düğmeler cihazın tek bir yanında bulunduğu için telefonda küçük bir alanı kaplıyor ve rahat bir kullanım sağlıyor.

Telefona USB Type-C girişi ile tutunan kontrolcü, Bluetooth bağlantısı kurarak çalışıyor. 400 mAh'lik bir bataryaya sahip olan cihaz aynı zamanda USB-C bağlantısı aracılığıyla telefonun şarjıyla da çalışabiliyor.

Şu an için fiyatına dair bir bilgi bulunmayan cihazın bu yılın sonlarına doğru Honor 20 ve Honor 20 Pro ile birlikte Batu Avrupa'da satışa sunulması bekleniyor.

Kaynak : https://www.huaweicentral.com/honor-unveils-its-gamepad-for-smartphones/
18
3
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
18
3
2
1
0