• Anasayfa
  • Mobil
  • Huawei’nin 5G’li Telefonu Mate X Hakkında Yeni Bilgiler

Huawei’nin 5G’li Telefonu Mate X Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

5
4
3
1
0
Çinli teknoloji devi Huawei'nin 5G bağlantı destekli ve ilk katlanabilir ekranlı telefonu olacak olan Mate X, Çin'in sertifika kurumu TENAA'da listelendi. Listeleme, telefon modelinin özelliklerini ortaya koyuyor.

2019 yılı, eğer herhangi bir sorun yaşanmamış olsaydı katlanabilir ekranlı akıllı telefonların yılı olacaktı. Teknoloji devlerinden Samsung, aylar önce katlanabilir ekranlı ilk akıllı telefon modeli Galaxy Fold'u duyurdu. İlk zamanlar bu modelden fazlasıyla ümitli olan Samsung, telefonun testleri sırasında yaşanan sorunlar nedeniyle projeyi bir süre daha bekletme kararı aldı. 

Samsung'a rakip olaraksa Huawei, katlanabilir ekranlı ilk akıllı telefon modeli olacak olan ve 5G bağlantı desteğiyle gelen Mate X'i duyurdu. Ancak Samsung'da yaşanan sorunlardan ders alan Huawei, bu modeliyle ilgili biraz daha zaman geçirerek benzer sorunları yaşamak istemedi. Ancak şimdi, Huawei'nin 5G bağlantı destekli katlanabilir ekranlı telefon modeli Mate X, Çin'in sertifika kurulu olan TENAA'da listelendi. Bu listeleme, Mate X'in özelliklerini, genel hatlarıyla gözler önüne seriyor.

mate x

Huawei'nin katlanabilir ekranlı akıllı telefonu Mate X, TAB-AN00 kod numarasıyla TENAA'da görüntülenebiliyor. 8 inç OLED ekranın bulunduğu Mate X, 2.480 x 2.200 piksel çözünürlüğüyle de dikkat çekiyor. Daha önce 4.500 mAh'lık bataryaya sahip olacağı düşünülen Mate X, TENAA'ya göre 4.400 mAh'lık bir batarya ile geliyor. Ayrıca Huawei Mate X, 55 watt hızlı şarj desteğine de sahip olacak.

TENAA'daki listelemeye göre Mate X'in boyutları da ortaya çıkmış durumda. Buna göre Mate X, 287.3 gram ağırlığında olacak ve boyutları da 161.3 x 146.2 x 11 milimetre şeklinde. 

Mate X, üçlü kamera kurulumuna sahip olacak. Bu kameraların çözünürlükleri 40 megapiksel, 16 megapiksel ve 8 megapiksel olacak. 8 megapiksellik üçüncü kameranın ToF sensörü olduğu belirtiliyor. 

Tüm bunların yanı sıra Huawei, Mate X'i farklı bellek seçenekleriyle piyasaya sürebilir. Bu opsiyonlar; 6 GB RAM ve 128 GB dahili bellek, 8 GB RAM ve 256 GB dahili bellek ile 12 GB RAM ve 512 GB'lik dahili bellek. Üstelik tüm seçenekler artırılabilir hafıza desteğine de sahip olacak.

Kaynak : https://www.gsmarena.com/huaweis_mate_x_appears_in_tenaa_revealing_more_specs_ahead_of_release-news-38223.php
5
4
3
1
0
Emoji İle Tepki Ver
5
4
3
1
0