• Anasayfa
  • Mobil
  • Huawei Telefonlarda Artık MicroSD Kart Kullanılamayacak

Huawei Telefonlarda Artık MicroSD Kart Kullanılamayacak

53
27
14
5
4
Ürünlerinde kullanacağı işletim sistemi ve işlemciler için boşluğa düşen Huawei, artık ürünlerine MicroSD kart yuvası da ekleyemeyecek.

ABD hükumetinin yasaklarla ilgili bir değişikliği olmazsa yakın gelecekte piyasaya sürülecek Huawei ürünlerinde tam teşekküllü bir Android işletim sistemi bulunmayacak; Intel, Qualcomm ya da ARM işlemciler kullanılmayacak. Bununla birlikte atladığımız bir konu daha bulunuyor; yeni Huawei ürünlerinde microSD kart yuvası bulunamayacak.

SD Association yani SD Birliği, hafıza kartı standartlarını belirleyen kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. Sorun şu ki bu birlik, ABD’nin Kaliforniya eyaletinde kuruldu. Bu nedenle ABD’nin Huawei’ye karşı uyguladığı yasaklar direkt olarak SD Birliği’ni de etkiliyor. ABD, Huawei yaptırımlarını sonlandırana kadar Huawei telefonlarda SD kart yuvası göremeyeceğiz.

Amiral gemisi segmentte 256 GB’a kadar dahili depolama alanı gördüğümüzden SD kart yuvası bulunmaması çok büyük bir sorun teşkil etmeyebilir. Bununla birlikte orta ve giriş segmentteki telefonlarda genel olarak daha az dahili depolama alanı bulunur ve bu segment telefonlarda MicroSD kart fazlasıyla kullanılır. Huawei’nin bu duruma nasıl çözüm üreteceğini bekleyip göreceğiz.

Kaynak : https://www.slashgear.com/huawei-can-no-longer-make-phones-with-sd-card-slots-23577871/
53
27
14
5
4
Emoji İle Tepki Ver
53
27
14
5
4