• Anasayfa
  • Mobil
  • LG, Twitter Üzerinden Huawei'ye Gönderme Yaptı

LG, Twitter Üzerinden Huawei'ye Gönderme Yaptı

105
34
22
3
3
Huawei'nin Google ile arasındaki gerilimden dolayı son zamanlarda yaşadığı sıkıntılı süreç, bu süreçte ortaya çıkan bazı durumlara daha hassas yaklaşılmasına neden oluyor. Bugün LG, Twitter hesabından benzer bir paylaşım yaptı.

Bilindiği üzere Huawei, yeni üreteceği telefonlarda Google hizmetlerini kullanamayacak. Bu durum, bir değişiklik olmazsa Huawei'nin akıllı telefon pazarı için öngörülemez sonuçlara yol açabilir. Hatta bu durum, rakip üreticiler için bir büyüme fırsatı bile olabilir. Huawei, şu an en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi ve pazarın %20'sini elinde tutuyor.

LG, böyle bir ortamda oldukça farklı yorumlara sebebiyet verebilecek bir tweet paylaştı. Bugün erken saatlerde paylaşılan tweet, şirketin Google'la yıllardır süregelen güçlü ilişkilerini belirtme amacı güdüyor. Tweette Google Asistan'a yöneltilen en iyi arkadaşının kim olduğu sorusunun ekran görüntüsü yer alıyor. Asistanın cevabı şu şekilde: "Fazla ileri gitmek istemiyorum ama sanırım sen ve ben çok iyi anlaşıyoruz."

Bu tweet, farklı yorumlanmaya oldukça açık bir durumda. Bu, ya önceden planlanmış ve yanlış zamanda ortaya çıkan bir pazarlama hareketi ya da Huawei'nin Google ile iş birliğinin bozulmasına yönelik bir gönderme olabilir. İkinci durum olduğu ortaya çıkarsa LG'nin bu pazarlama stratejisinin tepki çekmesi muhtemel.

Kaynak : https://www.phonearena.com/news/LG-troll-Huawei-Twitter_id116266
105
34
22
3
3
Emoji İle Tepki Ver
105
34
22
3
3