İnternetten Alışveriş Deneyimini İyileştirecek Instagram Shop, Türkiye'ye Geliyor

29
19
3
2
0
Instagram, kısa bir süre önce ABD'deki kullanıcıların hizmetine sunduğu "Instagram Shop" özelliğini Türkiye'deki kullanıcıların da hizmetine sunacağını açıkladı. Net bir tarih açıklaması yapmayan yetkililer, önümüzdeki günlerde ülkemizdeki Instagram kullanıcılarına daha farklı bir deneyim sunacaklar.

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Instagram, "Instagram Shop" isimli yeni hizmetini birkaç gün önce ABD'deki kullanıcılara sundu. Instagram, o günlerde yaptığı açıklamalarda yeni hizmetlerinin diğer ülkelerde de hizmete gireceğini ifade etmişti. Şimdiyse konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Instagram yetkilileri, Türkiye'yi de ilgilendiren bir açıklama yaptılar.

Instagram yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda, Instagram Shop hizmetinin Türkiye'de de kullanıma sunulacağı açıklandı. Yetkililer, hizmetin aktif olmasıyla ilgili net bir açıklama yapmamış olsalar da Instagram, kısa bir süre sonra yeni bir özelliğe kavuşacak ve bu özellik, kullanıcılara daha farklı bir Instagram deneyimi sunacak. Peki Instagram Shop, kullanıcılara neler vadediyor?

Instagram Shop

Instagram Shop özelliği ilk kez, geçtiğimiz aylarda duyurulan Facebook Shops ile birlikte gün yüzüne çıkmıştı. Instagram geliştiricileri, temmuz ayı içerisinde de bu yeni özelliği test etmeye başladılar. Görünen o ki geliştirici ekip, Instagram Shop özelliğinde herhangi bir sorun kalmadığı sonucuna ulaşmışlar. Çünkü özellik, 17 Temmuz'dan beri ABD'deki Instagram kullanıcıları tarafından deneyimlenebiliyor.

Instagram Shop, adından da anlaşılabileceği üzere Instagram üzerinden alışveriş yapılmasını sağlıyor. Kullanıcılar, uygulamaya eklenen "Mağaza" butonu yardımıyla bu özelliği deneyimleyebiliyorlar. Hayat kolaylaştıran Instagram Shop, listelenen ürünlerin Instagram aracılığıyla satın alınmasını sağlıyor. Özelleştirilebilen bu bölüm, markaların ürünlerine daha kolay bir şekilde erişilmesini sağlıyor.

Kaynak : https://webrazzi.com/2020/07/30/instagram-instagram-shop-ozelligini-turkiye-ye-aciyor/
29
19
3
2
0
Emoji İle Tepki Ver
29
19
3
2
0