iOS 18'in İkinci Geliştirici Beta Sürümü Çıktı: İşte Kullanıma Sunulan Yeni Özellikler

3
3
2
2
1
Apple, iOS 18'in ikinci geliştirici beta sürümünü bugün yayımladı. Peki yeni sürüm, kullanıcılara hangi yeni özellikleri sunacak?

ABD merkezli teknoloji devi Apple, geçtiğimiz günlerde WWDC 2024 kapsamında duyurduğu iOS 18 ile ilgili yeni bir açıklama yapmıştı. Şirket, 24 Haziran Pazartesi günü iOS 18'in ikinci geliştirici beta sürümünü yayımlayacağını ifade etmişti.

O gün geldi çattı. Sürüm, bugün itibarıyla geliştiriciler için resmen yayımlandı. Peki iOS 18'in ikinci geliştirici betası ile gelecek yenilikler neler? Üç yeni özelliğin, kullanıcıların beğenisine sunulduğunu söyleyeiliriz.

iOS 18'in ikinci geliştirici beta sürümü ile gelecek yenilikler:

Yapılan açıklamaya göre iOS 18'in ikinci geliştirici beta sürümü ile kullanıcılara sunulacak yeni özelliklerden bir tanesi, iPhone Mirroring olacak. iPhone Mirroring özelliği, kullanıcıların iPhone'larının ekranlarını Mac bilgisayarlarına aktarmalarını sağlayacak.

Öte yandan iOS 18'in ikinci geliştirici beta sürümü, iPhone'lardaki ekran paylaşımı özelliğini de kullanıma sunacak. Böylelikle iOS 18'in en yeni özellikleri, test edilmeye başlayacak. Ayrıca iPhone'lar ve Android arasındaki mesajlaşma deneyimini nihayet iyileştirecek RCS desteğini aktif etme butonunun da bu sürümle geldiğini görüyoruz. 

Bu arada; iOS 18'in ilk geliştirici beta sürümünde tespit edilen bazı hatalar, ikinci sürümde düzeltilecek. Ancak burada unutulmaması gereken bir husus var. iOS 18'in ikinci geliştirici beta sürümü de muhtemelen ilk sürüm gibi bazı sorunlara ev sahipliği yapacaktır. Bu yüzden, sorun yaşamak istemeyen kullanıcıların bu beta sürümlerden uzak durmaları, kendi faydalarına olacaktır.

iOS 18 ile gelecek tüm yenilikler için:

3
3
2
2
1
Emoji İle Tepki Ver
3
3
2
2
1