iPhone 14 Pro, Mac'lere Benzer Bir Şekilde Başlangıç Sesiyle Geliyor [Video]

13
10
3
1
0
iPhone 14 Pro, Mac'lere Benzer Bir Şekilde Başlangıç Sesiyle Geliyor [Video]
Geçtiğimiz günlerde tanıtılan iPhone 14 Pro'da yeni bir özelliğin daha olacağı ortaya çıktı. Buna göre telefon, Mac'lere benzer bir şekilde bir başlangıç sesi ile gelecek.

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği ‘Far Out’ etkinliği ile birlikte bu yılki yeni ürünlerini bizlerle buluşturmuştu. Etkinlikte, iPhone 14 ailesinin yanı sıra Apple Watch Series 8, Apple Watch SE, Apple Watch Ultra ve AirPods 2 gibi ürünler tanıtılmıştı.

Tanıtılan ürünlerden biri de iPhone 14 Pro’ydu. Dev şirket, Türkiye’deki fiyatıyla cep yakan bu cihazda çentiğin işlevselliğini artıran ‘Dynamic Island’ ve ‘Always on Display’ gibi bazı dikkat çekici özelliklerin yer alacağını duyurmuştu. Şimdi ise telefonda bir yeniliğin daha olacağı ortaya çıktı.

iPhone 14 Pro’da başlangıç sesi yer alacak

Tweet'i göremiyorsanız buraya tıklayın.

Buna göre iPhone 14 Pro modelleri, Mac’lere benzer bir başlangıç sesiyle birlikte gelecek. Yukarıdan dinleyebileceğiniz bu ses, kullanıcı isterse etkinleştirilebilecek. Daha da açacak olursak kullanıcılar, iOS erişilebilirlik özelliklerinin bir parçası olarak cihaz her açıldığında veya kapandığında iPhone’larının bir ses çıkarmasını sağlayabilecek.

Önyükleme işlemi sırasında çalan bu başlangıç sesinin A16 işlemcisinin önyüklemesinin bir parçası olduğu belirtiliyor. Bu da yeni özelliğin neden yalnızca iPhone 14 Pro modelinde bulunduğunu bizlere gösteriyor. iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max A16 çip kullanırken, iPhone 14 ve iPhone 14 Plus A15 Bionic kullanıyor.

Kaynak : https://9to5mac.com/2022/09/07/ios-16-tidbits-boot-chime-crash-detection-api/
13
10
3
1
0
Emoji İle Tepki Ver
13
10
3
1
0