• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 4 Esintilerine Sahip Olan iPhone 12 Konsept Tasarımı

iPhone 4 Esintileriyle Oluşturulan iPhone 12 Konsept Tasarımı (Video)

17
14
10
4
2
Apple'ın yaklaşmakta olan amiral gemisi iPhone modelleri için yeni bir konsept tasarım oluşturuldu. ConceptsiPhone isimli YouTube kanalı tarafından oluşturulan konsept tasarım, iPhone 4'ten esinlenerek oluşturulmuş bir iPhone 12'nin nasıl görüneceğini ortaya koyuyor.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, bir süredir yeni iPhone modelleri üzerinde çalışıyor. Amiral gemisi telefonlar olarak karşımıza çıkacak iPhone 12 serisi, bu yıl muhtemelen biraz gecikecek. Ancak bu durum, Apple hayranları için büyük bir sorun ifade etmiyor. Çünkü tüketiciler, bu telefonu büyük bir heyecanla bekliyorlar. Apple hayranlarının yeni iPhone modelleriyle ilgili en çok merak ettikleri şeyse hiç şüphesiz bu telefonun tasarımı.

Bugüne kadar ortaya atılan iddiaların büyük bir bölümü, iPhone 12 serisinin iPhone 5 serisine benzeyeceğini ortaya koyuyordu. Yani bu iddialara göre Apple'ın yeni amiral gemisi telefonları, keskin köşelere sahip olan şık bir tasarımla gelecek. İşte şimdi, zaman zaman iPhone konseptleriyle karşımıza çıkan "ConceptsiPhone" isimli YouTube kanalından yeni bir konsept tasarım geldi. Bu tasarım, iPhone 12'nin iPhone 4'ten esinlenerek oluşturulmuş halini gözler önüne seriyor.

İşte iPhone 4'ten esinlenerek oluşturulmuş iPhone 12 konsept tasarımı

iPhone 12

Aslına bakacak olursak bu tür bir konsept tasarım, iPhone 12 için ilk kez yapılan bir şey değil. Bağımsız tasarımcılar, geçtiğimiz dönemlerde oluşturdukları konsept tasarımda da buna benzer modelleri ortaya koymuşlardı. Eğer bugüne kadar ortaya atılan iddialar ve konuyla ilgili hazırlanan raporlar gerçek olursa, iPhone 12'nin son tasarımının yukarıdaki görselde yer alan tasarıma fazlasıyla benzeyeceğini ifade edebiliriz.

Edinilen bilgilere göre Apple, bu yıl en küçüğü 5,4 inç olan 4 iPhone modeli ile karşımıza çıkacak. Bu modellerin hepsinin de 5G bağlantı desteğine sahip olacağı ifade ediliyor. Ayrıca ConceptsiPhone'a göre iPhone 12 serisinde dörtlü kamera kurulumu yer alacak ki bu da zaten bugüne kadar defalarca dillendirilmiş durumda. Ancak ConceptsiPhone, pek çok kaynağın iddia ettiği LIDAR sensörünü kendi tasarımında kullanmamış gibi görünüyor.

iPhone 12

iPhone 12 serisinin merak edilen diğer detayları arasında fiyat ve teknik özellikler bulunuyor. Teknik özellikler şu an için netleşmiş durumda değil ancak Apple'ın, 5G destekli iPhone modellerini iPhone 11'le rekabet edebilecek seviyeye getirebilmek için kutu içeriğini azaltacağı biliniyor. Yani çok büyük bir ihtimalle iPhone 11 ile iPhone 12 arasında çok büyük bir fiyat farkı bulunmayacak.

Koronavirüs salgını herkese olduğu gibi Apple'a da ciddi zararlar verdi. Bu zararların başında da iPhone 12 serisinin gecikmesi geliyor. İlk başlarda bir söylenti olarak karşımıza çıkan bu durum, bir süre önce de Apple tarafından doğrulandı. Ancak şirket, bu gecikmeye rağmen eylül ayı içerisinde bir etkinlik düzenleyerek amiral gemisi yeni telefonlarını kullanıcıların beğenisine sunabilir. Bakalım iPhone 12, ConceptsiPhone tarafından hazırlanan konsept tasarıma benzerlik gösterecek mi.

İşte iPhone 12 için oluşturulan o konsept tasarım

Kaynak : https://news.softpedia.com/news/iphone-12-looks-yummy-with-an-iphone-4-inspired-design-in-this-video-530838.shtml
17
14
10
4
2
Emoji İle Tepki Ver
17
14
10
4
2