John Wick’in Yazarından Netflix’e Yeni Anime: Splinter Cell

45
7
5
3
1
John Wick serisinin yaratıcısı olan Derek Kolstad, Netflix ve Ubisoft’un yeni ortaklığı olan bir anime projesinin başına geçiyor. Netflix için bir Splinter Cell animesi yapılacak.

Splinter Cell, Ubisoft’un en başarılı oyunlarından biri olarak kabul ediliyor. Oyunun dünyasında NSA’in Black-Ops bölümü, yalnızca en iyilerin en iyilerini almasıyla bilinir. Bu bölümün bir de efsanesi vardır: oyunların baş karakteri olan Sam Fisher.

Öte yandan Splinter Cell, Ubisoft’a değil Tom Clancy’ye aittir. Clancy firmaya elindeki markanın oyunlarını yapma hakkını vermiştir. Şimdiye kadar firmadan çıkan 7 oyuna ek olarak yayımlanmış dört Splinter Cell romanı da bulunur. Bu eserlere şimdi bir de anime serisi ekleniyor.

Splinter Cell animesi Netflix’e geliyor

splinter cell

Netflix için özel olarak hazırlanacak olan animenin yazarlığını, John Wick serisinin altında da imzası bulunan Derek Kolstad gerçekleştirecek. Kolstad, aynı zamanda serinin uygulayıcı yapımcılığını da üstlenecek. 

Cariety’ye göre ilk aşamada dizinin ilk iki sezonu için yeşil ışık yakılmış durumda. Bu da toplamda 16 bölüm anlamına geliyor. Böylece markanın yeniden popülerleşmesi de bekleniyor. Her ne kadar bu strateji yeni olmasa da en azından seride biraz hareket göreceğimize işaret ediyor.

Splinter Cell söylentilerin merkezindeydi

splinter cell

Geçmişte de Splinter Cell markası ile ilgili pek çok farklı söylenti ortaya çıkmıştı. ubisoft markanın büyük bir geri dönüş yapmasını istediğini açıkça ifade etmişti. Yine de geçtiğimiz yıl yapılan açıklamalara göre yeni bir Splinter Cell oyunu geliştirilmiyor. 

Serinin ilk oyunu ise 2002 yılında yayınlanmıştı. ABD Deniz Kuvvetleri’nde özel kuvvetlerde görevli olan Sam Fisher, gizemli Third Echelon adlı birliğe kabul edildikten sonra karşımıza çok sayıda farklı düşman, çok fazla komplo teorisi çıkmıştı. 

2012 yılından bu yana bir Splinter Cell yapımı yapılması planlanıyor. Hatta Ton Hardy’nin de o yapımda Sam Fisher rolünü canlandırması bekleniyor. Öte yandan yeni anime serisi sayesinde bir türlü çekilemeyen filmin hikayesi anlatılabilir.

Kaynak : https://www.vg247.com/2020/07/30/splinter-cell-anime-netflix/
45
7
5
3
1
Emoji İle Tepki Ver
45
7
5
3
1