Gişede Bomba Etkisi Yaratan Joker, Kârıyla Avengers: Infinity War'u Yakaladı

63
12
5
4
4
Joker filmi, hem sinematik hem de oyunculuk anlamında izleyicilerin beğenisini toplamayı başardı. Mevcut tahminlere göre, şu ana kadar 464 milyon dolar kar sağlayan yapım, Marvel Studio’nun geçtiğimiz yıl vizyona giren rekortmen filmi Avengers: Infinity War’u yakalamış durumda.

Heyecanlı bir bekleyişin ardından 4 Ekim’de izleyicilerle buluşan Joker, açılış hafta sonunda 96 milyon dolar gişe hasılatı toplamayı başarmıştı. Yönetmen koltuğunda Todd Phillips’in olduğu R-Rated (18+) türündeki film, şu ana kadar global çapta 745 milyon dolar kazandı.

Deadline’ın raporuna göre Joker karakterinin kökenine yolculuk yaptığımız film, Marvel'in geçtiğimiz yıl vizyona giren gişe canavarı filmi Avengers: Infinity War kadar kar sağlayacak. Mevcut tahminler, Joker’in neredeyse 500 milyon dolar kar ettiği yönünde. Rapora göre, beyaz perdedeki üçüncü haftasına girmeye hazırlanan filmin kar hanesinde 464 milyon dolar yazıyor. 

arthur fleck

Bizleri 80’li yılların Gotham’ına götüren Joaquin Phoenix’li Joker, 70 milyon dolarlık bir bütçeyle çekildi. Bu rakam, DC kökenli bir film için oldukça mütevazı. Filmin reklam ve pazarlamasına ayrılan para ise yaklaşık 120 milyon dolar. Warner Bros.’un 2019’daki en başarılı filmi olan Joker, tüm zamanların en çok gişe hasılatı toplayan R-Rated filmi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 

ABD gişelerinde şu ana kadar 253 milyon dolar kazanan film, uluslararası pazarlarda ise 491 milyon doları kasasına koydu. Geride bıraktığı 20 günde toplam 745 milyon dolar gişe hasılatı elde eden Joker, vizyonda kaldığı süre boyunca yapımcılarının yüzünü güldürmeye devam edecek gibi görünüyor.

Filmde Phoenix, sosyal ve ekonomik kriz içindeki Gotham’da yolunu kaybeden palyaço yüzlü katil Arthur Fleck’i nam-ı diğer Joker’i oynuyor. Filmde ayrıca Robert De Niro, Zazie Beetz, Frances Conroy, Brett Cullen, Glenn Fleshler, Bill Camp, Shea Whigham ve Marc Maron gibi isimler de yer alıyor.

Kaynak : https://comicbook.com/dc/2019/10/24/joker-500-million-profit-avengers-endgame/
63
12
5
4
4
Emoji İle Tepki Ver
63
12
5
4
4