• Anasayfa
  • İnternet
  • Kojima Hayranları, Kojima’nın Xbox'la Anlaşmasını İstemiyor

Hideo Kojima'nın Xbox Özel Oyununu İptal Etmesi İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

69
23
3
2
1
Hideo Kojima’nın Xbox markasıyla anlaşacağı haberi üzerine bir grup Kojima hayranı, anlaşmanın iptali için Change.org üzerinden imza toplamaya başladı.

Yıllardır Kojima’nın PlayStation ile olan yakınlığı sebebiyle Kojima hayranlarının en çok tercih ettiği konsollar PlayStation’lar olmuştu. Ancak geçtiğimiz günlerde Kojima’nın şirketi olan Kojima Productions ile Xbox arasında bir anlaşma olacağı yönündeki söylentileri sizlere aktarmıştık.

Bu anlaşmadan memnun olmayan Kojima hayranları, ünlü yönetmenin bu fikirden vazgeçmesi için imza toplamaya başladı. Hayranlar, anlaşmanın kesinlikle yapılmaması gerektiğini savunuyor.

Kojima hayranları bu ortaklıktan memnun değil

Hideo Kojima

Bazı Kojima hayranları Change.org üzerinde imza kampanyası başlattı. Başlatılan kampanyanın amacı Hideo Kojima’nın Xbox markasıyla anlaşma yapmasını engellemek ve Kojima’yı tekrardan PlayStation cephesine çekmek. Çoğu kullanıcı, Kojima oyunlarının Xbox Series X ve S konsolları için piyasaya sürülmemesi ve ortaya çıkan muhtemel xCloud anlaşmasının olmaması gerektiğini savunuyor.

Bu kampanyayı şu ana kadar yaklaşık 200 kişi imzalamış bulunuyor. Bazı kullanıcılar ise kampanyadan imzalarını geri çekiyor. Kampanya, 1 milyon imzaya ulaşsa bile resmi bir hükmü olmadığından pek de bir önemi yok. Ancak 1 milyon imza toplanması, Kojima fanlarının Xbox platformunda çıkacak bir oyuna destek vermeyeceğini ve Xbox markasının oyunu satamayacağı anlamına gelebilir.

Kojima’nın Sony ile işi bitmedi

Death Stranding

Her ne kadar Kojima Xbox ile anlaşacak gibi dursa da bu durum Kojima’nın PlayStation markasını küstüğünü yada uzaklaştığını göstermez. Tam tersine geçtiğimiz günlerde Kojima, Death Stranding: Director’s Cut for PS5’in çıkacağını duyurdu. Bu sürüm hakkında ise henüz bir bilgi bulunmuyor. İleriki zamanlarda bu sürümle ilgili daha çok bilgi ortaya çıkabilir.

Bu aşamada Kojima hayranlarının yapabileceği tek şey, yeni Kojima oyununun Xbox’a özel çıkıp çıkmayacağını beklemek olacak.

Kaynak : https://gamerant.com/hideo-kojima-xbox-exclusive-petition-cancel/
69
23
3
2
1
Emoji İle Tepki Ver
69
23
3
2
1