• Anasayfa
  • Yaşam
  • Bayram Tatili Yarınki Kabine Toplantısında Konuşulacak

Kurban Bayramı Tatilinin Kaç Gün Olacağı, Yarınki Kabine Toplantısında Konuşulacak

14
10
5
2
0
Kurban Bayramı’nın kaç gün olacağına dair merak artarken Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın zamanı da geldi. Yarın gerçekleştirilecek toplantıda 11 gün olacağı iddia edilen bayram tatilinin süresi de konuşulacak.

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte gözler, her sene olduğu gibi açıklama yapacak yetkililere çevrildi. Vatandaşlar, Kurban Bayramı’nın ne kadarının resmî tatil olacağını öğrenmek için bekleyişe geçti.

Bu sorunun yanıtının bir sonraki Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda verilmesi bekleniyor. Söz konusu toplantı, yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilecek.

Kurban Bayramı tatili 11 gün mü olacak?

kabine toplantısı

Kurban Bayramı’nın ilk gününe 1 haftadan biraz fazla bir süre kaldı. Bayram, 20 Temmuz Salı günü başlayıp 23 Temmuz Cuma günü sona erecek. Ancak arife gününün tatil edilmesinin dışında tatilin süresini artıracak bazı kararlar alınması söz konusu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuyla ilgili son açıklamalarıyla birlikte bayram tatilinin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile birleştirilerek 11 güne uzatılacağına dair beklentiler artmıştı. Bu beklentiler, yarınki toplantıda sonuç verecek.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak. Toplantının daha önce yapılması gerekirken bayram konuları nedeniyle öne çekilmişti. Bu yüzden de toplantıda bayram tatilinin kaç gün olacağının kararlaştırılması bekleniyor. 

Cumhurbaşkanı, 2 gün önce Diyarbakır’daki programında bayram tatilinin süresi hakkında soru almış, "Şu anda onunla ilgili arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyorlar. En uygun şekilde. Tatil süreci sanki böyle 10 gün, 9 gün gibi bu arada dolaşıyor, bunu millete seslenişte halkıma duyuracağım" ifadeleriyle de bu soruyu cevaplamıştı. Toplantıda tatil süresinin kesinleşmesiyle birlikte alınan kararı sizlere aktarıyor olacağız.

Kaynak : https://t24.com.tr/haber/cumhurbaskanligi-kabinesi-yarin-toplaniyor-bayram-tatilinin-kac-gun-olacagi-konusulacak,965180
14
10
5
2
0
Emoji İle Tepki Ver
14
10
5
2
0