• Anasayfa
  • Oyun
  • Mafia I ve Mafia II Yeniden Yapılıyor Olabilir

Mafia Severleri Mutlu Edecek İddia: Mafia ve Mafia 2'nin Yenilenmiş Sürümü Geliyor

100
1
0
0
0
Hikayesi ve orijinalliğiyle gönlümüzde taht kurmuş Mafia serisinin özellikle ilk iki oyunu oyun dünyasının efsaneleri arasında yer alıyor. Peki size bu efsanelerin yeniden yapılabiliyor olabileceğini söylesek ne dersiniz? Take-Two Interactive'in ilk oyunlarını içeren marka tescil başvuruları ortaya çıktı.

Rockstar Games ve 2K Games şirketlerini bünyesinde barındıran Take-Two Interactive, yeniden suç oyunlarıyla ilgileniyor gibi görünüyor. Uluslararası video oyun yapımcılığı ve dağıtımcılığı yapan şirket geçtiğimiz ay üçlü marka başvurusunda bulundu. Üç başvuru da Mafia serisini içerdiğinden akıllara birinci ve ikinci oyunun tekrar yapılabileceği olasılığı geldi.

Yapılan ilk iki başvuru Mafia serisinin ilk oyunuyla birlikte tüm seride kullanılan logoyu barındırıyor. İlk başvuruda kullanılan logo seride kullanılan logo ile aynı. Fakat ikinci başvuruda logoda kullanılan yazı tipi daha önce karşımıza çıkmayan bir logoyu meydana getiriyor. Söylentilere göre yeni logo Mafia serisinin dördüncü oyununa da bir işaret olabilir.

mafia

Yapılan üçüncü başvuru ise Mafia II’nin logosunu barındırıyor. Take-Two Interactive sadece Mafia II’nin marka tescilini yeniliyor olabilir. Ancak diğer Mafia tescillerinin de aynı gün, yani 2 Ağustos günü alınmış olması şüphe uyandırmıyor değil. Bu da oyuncuların uzun zamandır istediği bir yeniden yapımın işareti olabilir.

Üçüncü oyun hakkında ise herhangi bir belge bulunmuyor. Tekrar eden ve basit görevleriyle oyuncuları hayal kırıklığına uğratan Mafia III seriyi bambaşka bir yöne çekmişti. Ancak oyun atalarının ününü yakalayamamış ve oyuncular tarafından rafa kaldırılmıştı.

Mafia serisi için yapılan başvuruları görmek istiyorsanız bu bağlantıya tıklayabilirsiniz. Ardından arama kısmına sırasıyla ‘88564619 (Orijinal Mafia logosu), 88564555 (yeni Mafia logosu) ve 88564671 (Mafia II logosu)' seri numaralarını yazın ve aratın. Karşınıza belgenin orijinali çıkacaktır.

Kaynak : https://www.pcgamer.com/mafia-and-mafia-2-trademarks-hint-at-the-possibility-of-remasters/
100
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
100
1
0
0
0