Marvel Oyunu Midnight Suns'ın Çıkış Tarihi Ertelendi: PS4 ve Xbox One Kullanıcıları Diğerlerinden Daha Çok Bekleyecek

5
1
1
0
0
Marvel evreninde geçen yeni strateji oyunu Marvel's Midnight Suns’ın bu yılın sonlarında piyasaya sürülmesi bekleniyordu. Ancak yapılan resmi açıklamada oyunun PC, PS5 ve Xbox Series X|S versiyonunun 2023 yılına ertelendiği duyuruldu.

Dünyanın en büyük oyun etkinliklerinden biri olan Gamescom’da tanıtılan strateji oyunu Marvel’s Midnight Suns’ın bu yıl içinde piyasaya sürülmesi planlanıyordu. Marvel evreninde geçen ve Marvel’in çizgi romanlarındaki neredeyse her kahramana yer verilecek oyunun ana amacı tıpkı çizgi romanda olduğu gibi önce düşmanları, en sonunda da Lilith’i yenmek olacak.

Oyuncuların Wolverine, Iron Man, Doctor Strange ve Robbie Reyes gibi karakterleri oynayabileceği yeni oyunun, Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC (Steam ve Epic Game Store), Xbox One ve Xbox Series X'te ve bu yıl 7 Ekim’de piyasaya sürülmesi planlanıyordu. Ancak planlar gerçekleşmedi ve oyunun yayıncısı Take-Two Interactive resmi olarak yaptığı açıklamada oyunun ertelendiğini duyurdu.

Oyun 2023 yılının başlarında yayınlanacak

Marvel's Midnight Suns

Oyun yayıncısı Take-Two Interactive tarafından yapılan açıklamaya göre yaklaşık iki ay sonra piyasaya çıkması beklenen oyun 2023 yılının mart ayında oyun severlere sunulacak. Gecikmenin sebebi hakkında açıklama yapan şirket, Firaxis Games ve 2K’deki ekiplerin, hayranları için mümkün olan en iyi oyun deneyimini sağlamak istediklerini ve bu yüzden oyunun ertelendiğini açıkladı.

Bu gecikmeyle ilgili yapılan açıklamada oyunun yalnızca Xbox Series X|S, PlayStation 5'te ve PC sürümünün Mart 2023’te piyasaya sürülmesinin planlandığı, Xbox One, PS4 ve Nintendo Switch versiyonunun ise daha sonra piyasaya sürüleceği duyuruldu.  

Kaynak : https://www.theverge.com/2022/8/8/23297325/marvels-midnight-suns-turn-based-delay-take-two-firaxis
5
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
1
1
0
0