Mersin'de Bir Kişi, Kendisini Polis Olarak Tanıtan 4 Kişi Tarafından Bitcoin İçin Silah Zoruyla Kaçırıldı

30
5
5
1
0
Mersin'de 28 yaşında bir kişi, kripto para cüzdanında bulunan Bitcoin'leri kendi hesaplarına aktarmak isteyen dört kişi tarafından silah zoruyla kaçırıldı. İşlemi gerçekleştiremeyen gaspçılar, tutuklanarak mahkemeye sevk edildi.

Kripto paralara olan ilgi arttıkça bu konudaki soygun ve dolandırıclık haberleri de her geçen gün çoğalıyor. 22 Haziran tarihinde gece saatlerinde Mersin'in Toroslar ilçesinde yine kripto para kaynaklı bir gasp olayı meydana geldi. Kendisini polis olarak tanıtan 4 kişi, 28 yaşındaki bilgisayar mühendisi Ş.Ö'yü kafasına silah dayayarak bir araca bindirdi ve kaçırdı. Ş.Ö'yü kaçıran kişiler, hesabında bulunan Bitcoin'leri kendi hesaplarına aktarmak istediler. Ancak işlemi gerçekleştiremediler.

Bunun üzerine Ş.Ö'yü merkez Yenişehir ilçesi Okan Merzeci Bulvarı üzerinde araçtan indirerek kaçan şüpheliler, Ş.Ö'nün emniyete giderek verdiği şikayet sonucu tespit edildi. Bölgedeki kameralardan alınan görüntülerle önce aracın plakası, ardından da şahısların kimlikleri belirlendi.

Adreslerine düzenlenen operasyonlarla yakalandılar:

Mersin Bitcoin silahlı soygun

Gasp Büro Amirliği ekipleri tarafından yürütülen incelemeler sonrası kimlikleri tespit edilen M.B.Y., C.Y.,  M.T. ve S.Y. polis tarafından adreslerine düzenlenen operasyon ile yakalandı. Kendilerini polis olarak tanıtan dört şüpheli, emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. 'Birden fazla kişi tarafından gece vakti silahlı yağma ve cebir, tehdit, hile kullanılarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından adliyeye sevk edilen şahıslar, çıkartıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Geçtiğimiz aylarda yine Bitcoin sebebiyle bir kişi daha silah zoru ile kaçırılmıştı. Yatırım tavsiyesi verdiği kişi kâr edince pay isteyen bir şahıs, gelen parayı beğenmeyip daha fazlasını istemiş, teklifi kabul edilmeyince de yatırımcıyı silah zoruyla kaçırmıştı. Olaya karıştığı tespit edilen kişiler ise mahkemeye sevk edilmişti.

Kaynak : https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/bilgisayar-muhendisini-bitcoin-hesabindaki-para-icin-kacirdilar-1847366
30
5
5
1
0
Emoji İle Tepki Ver
30
5
5
1
0