Müzisyenler, Sesli Asistana “Kaka” Diye Bağıran Çocuklar Sayesinde Servet Kazanıyor: Peki Nasıl?

25
5
3
2
2
Müzisyenler, Sesli Asistana “Kaka” Diye Bağıran Çocuklar Sayesinde Servet Kazanıyor: Peki Nasıl?
Çocukların sanal asistan Alexa’ya ‘kaka’ diye sık sık bağırdığını keşfeden bir grup müzisyen, bu olayı bir gelir kapısı haline getirdi. ‘Bundan nasıl para kazanılır?’ diyorsanız gelin hep beraber habere geçelim.

İnternet, 21. yüzyılın en yaygın para kazanma yöntemlerinden biri oldu, evet. Ancak daha önce böylesini ne gördünüz ne de duydunuz. Yapay zekânın muhteşemliğini ve çocukların saf sözlerini bir araya getiren birkaç müzisyen, bu yol sayesinde para kazanmaya başladı.

Amazon’un asistanı Alexa’yı biliyorsunuz, ona bir komut verdiğinizde gerçekleştiriyor. Müzisyenler, akıllıca bir şekilde Alexa’ya çocukların söylediği bir kelimenin ekmeğini yaptıkları şarkılarla yiyorlar. Gelin detaylara beraber göz atalım.

Çocuklar Alexa’ya ‘kaka’ diye bağırınca bu isimli şarkılar oynatılmaya başlıyor

BuzzFeed tarafından keşfedilen bu enteresan olayda müzisyenlerin özellikle ‘kaka temalı’ komik şarkılar yaptığı ortaya çıkmış. Alexa’ya ‘kaka’ deyince açılan ilk şarkılardan birinin yapımcısı olan müzik öğretmen Dan Helpish, verdiği röportajda kendisinin ‘Poopy Stupid Butt’ (Kaka yapan şapşal popo) isimli şarkısının pandemi döneminde uçtuğunu belirtti.

Şarkının izlenmelerinin uçtuğunu fark eden Helpish, YouTube hesabına girdiğinde şarkısının 10 milyondan fazla izlenmeye sahip olduğunu ve 10.000 dolar gelir sağladığını fark etti. Görünüşe göre çocuklar, Alexa’ya ‘kaka’ diye bağırmayı bir hayli seviyormuş zira ‘Poopy Stupid Butt’ gibi başka şarkılar da mevcut.

Yani bazı insanlar bu olayı gerçekten bir gelir kapısı haline getirmişler. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak : https://www.indyturk.com/node/549501/bi%CC%87li%CC%87m/alexaya-kaka-diye-ba%C4%9F%C4%B1ran-%C3%A7ocuklar-m%C3%BCzisyenlere-para-kazand%C4%B1rd%C4%B1
25
5
3
2
2
Emoji İle Tepki Ver
25
5
3
2
2