Ninja, Aylar Sonra Yeniden Twitch Yayını Açtı: 15 Dakikada 100 Bin İzleyici

42
11
4
2
2
Dünyaca ünlü yayıncı Ninja, Mixer’in kapanmasının ardından yeniden Twitch yayını açtı. Mixer’in açtığı yayın, sadece 15. dakikasında 100 bin izleyiciye ulaştı.

Geçtiğimiz sene çok yüklü bir para karşılığında Microsoft’un Mixer platformun geçen ünlü yayıncı Tyler “Ninja” Blevins, Mixer’in kapatılmasının ardından bir süredir nerede yayın açacağı bilinmiyordu. Geçtiğimiz günlerde YouTube’da yayın açan Ninja, bugün ise eski bulunduğu platform olan Twitch üzerinden Fortnite yayını açtı. 

Normal şartlarda Microsoft’la sözleşmesi bulunan ve Mixer dışında yayın açamayan Ninja, Mixer’in kapanmasının ardından yeniden serbest oldu. Şu anda istediği her yerde yayın açabilen ünlü yayıncı, Twitch’te bugün açtığı yayında, sadece 15 dakikada 100.000 izleyiciye ulaştı. Blevins’in geçen ay açtığı YouTube yayınının ise 4 milyondan fazla izlenmeye ulaştığı biliniyor. 

Hala kesin bir şey yok

Twitch’le yollarını ayırdıktan sonra ilk kez yayın açan Blevins, yine de kalıcı olarak nerede yayın açacağını söylemedi. Bir süre daha canlı yayın yapabileceği platformları test edecek yayıncı, muhtemelen kendisine verilen teklifleri ve kullanıcı kitlesini düşünerek o yönde bir karar verecek. Ünlü yayıncının Twitch, YouTube ve Facebook Gaming platformlarından birini tercih etmesi bekleniyor. 

Blevins’in yayın açtıktan 15 dakika sonra 100.000 izleyiciye ulaşması, hala ne kadar büyük bir izleyici kitlesi tarafından sevildiğini bizlere gösteriyor. Şirketlerin de gördüğü bu durum, ünlü yayıncının başka bir milyon dolarlık anlaşmayla karşımıza çıkabileceğini gösteriyor.

Twitch, Ninja’nın kanalında yetişkin içerikli videolar yayınlamıştı

Ninja Twitch’ten çok da sorunlu ayrılmamış olsa da sonrasında bazı sıkıntılı olaylar yaşandı. Özellikle Ninja’nın hesabı üzerinden başka kanalların önerilmesi ve bu kanallar arasında Twitch kurallarına aykırı içerik yapan yayınların olması, ünlü yayıncıyı çok kızdırmıştı. Yaşanan bu olayın ardından Twitch’in CEO’su Ninja’dan özür dilemişti. 

Kaynak : https://www.theverge.com/2020/8/5/21355404/ninja-twitch-stream-mixer-contract
42
11
4
2
2
Emoji İle Tepki Ver
42
11
4
2
2