• Anasayfa
  • Oyun
  • PlayStation Logosu 3 Boyutlu Hale Getirildi [Video]

Bir de Bu Açıdan Bakın: 27 Yıllık PlayStation Logosu 3 Boyutlu Hale Getirildi [Video]

41
8
5
3
1
Emma Bonne isimli bir yazar, ilk kez 1994 yılında piyasaya sürülen PlayStation'ın logosunu Unreal Engine kullanarak 3D olarak yeniden oluşturdu. Bu sayede 3 boyutlu olan PlayStation logosunun farklı bir açıdan nasıl görünebileceğini ortaya koyan yazar, ilginç bir projeye imza atmış oldu.

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, 1994 yılında "PlayStation" isimli oyun konsolunu piyasaya sürerek bir devrin başlamasını sağlamıştı. O yıllarda devrim niteliğinde bir yenilik olarak lanse edilen konsol, hemen her şeyi ile tam anlamıyla benzersizdi. Şimdiyse, piyasaya sürülmesinin üzerinden yıllar geçen PlayStation ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Bu konsolun logosunun, farklı bir açıdan nasıl görülebileceği açığa çıkarıldı.

PlayStation 1'in logosunu pek çoğumuz biliriz. Konsolun üzerine dümdüz basılmış olan bu logo, P ve S harflerinin birleşiminden oluşur. Bugüne kadar, bu logoyu farklı bir açıdan görmek mümkün olmamıştı. Ancak Emma Bonne isimli meraklı bir yazar, logoyla ilgili yeni bir çalışma başlattı. Yapılan çalışmalar, modern teknolojiyle yeniden incelenen logonun ters açıdan nasıl görünebileceğini gösteriyor.

Emma Bone, PS logosunu incelerken Unreal Engine kullandı

PlayStation 1 logosu

Unreal Engine isimli oyun motorunu kullanarak PlayStation'ın logosunu yeniden tasarlamaya koyulan Emma Bonne, logoyu yeniden tasarlamayı başardı. Yukarıdaki fotoğraf, PlayStation'ın üç boyutlu logosunun farklı bir açıdan nasıl göründüğünü ortaya koyuyor.

Emma Bonne'un yaptığı çalışmadan etkilenen bir oyun geliştiricisi ise PlayStation 1'den alınmış olan gerçek bir görüntüyü hareketli hale getirmeyi başardı. Bu da logonun farklı açılarda nasıl görülebildiğini gözler önüne seriyor. Dilerseniz artık sizleri, o video ile baş başa bırakalım.

İçeriği görüntüleyemiyorsanız, buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Kaynak : https://designtaxi.com/news/414584/Sony-s-PS1-Logo-Is-Actually-3D-And-The-View-From-Other-Angles-Is-Just-Bizarre/
41
8
5
3
1
Emoji İle Tepki Ver
41
8
5
3
1