Pokémon Sword and Shield'a Antik Bir Yapıyı Andıran Pokémon Eklendi

6
4
1
1
0
Geçtiğimiz günlerde hayranlarıyla buluşan Pokémon Sword and Shield dünyasına yeni bir Pokémon daha eklendi. Yeni Pokémon, İngiltere'deki gizemli Stonehenge taşlarını temsil ediyor.

Game Freak tarafından geliştirilen Pokémon Sword and Shield, yeni bir Pokémon’u daha bünyesine ekledi fakat yeni eklenen Pokémon, beklenmedik bir görünüşe sahip. Oyuna son eklenen Pokémon, İngiltere’deki Stonehenge taşlarının bir parçası gibi görünüyor.

Pokémon Sword and Shield’a yeni eklenen Pokémon’un ismi, Stonjourner olarak belirlendi. Pokémon, Stonehenge’de bulunan taşların bir kısmını temsil ediyor. Pokémun'un yüzü, en üstteki taşta bulunuyor. Stonjourner’ın ayakları, vücudunun en büyük bölgesi olurken kollarıysa birkaç parça taştan oluşuyor.

Stonjourner, Stonehenge'i de Pokémon dünyasına ekliyor:

pokemon sword and shield

Stonjourner, yalnızca Stonehenge’i temsil etmek için oyuna eklenmemiş. Aynı zamanda Stonehenge’i de Pokémon dünyasına taşımış. Pokémon’un Pokédex sayfasına göre bir grup Stonjourner, yılda bir kez bir çember oluşturmak için toplanıyormuş.

Yine Pokédex sayfasına göre Stonjourner, güneşin batışını izlemeyi seviyormuş. Bu da Stonehenge’in gerçekte antik bir takvim olabileceği ihtimalini temsil ediyor. Aynı zamanda yeni Pokémon, 350 kiloluk bacaklarıyla bir şeyleri tekmelemekten oldukça keyif alıyormuş.

Stonjourner, Stonehenge’in gerçek ağırlıklarını ve boyutlarını oyunda taşımıyor. Stonjourner, yalnızca 520 kilogram ağırlığında iken Stonehenge’de bulunan tek bir taş 25 ton ağırlığında. Stonjourner’ı bulmak isteyen oyuncular Pokémon’u Route 10’da ya da Lake of Outrage’da bulabilirler.

pokemon sword and shield

Pokémon Sword and Shield, Game Freak şirketi tarafından geliştirildi ve henüz üç gün önce, 15 Kasım 2019’da yayınlandı fakat oyun daha yayınlanmadan ses getirmeye başlamıştı. Oyun, Pokémon hayranlarının beklentilerini artırmıştı ancak çıktığından beri Pokémon hayranlarının eleştirileri durmak bilmiyor.

Pokémon hayranları, Sword and Shield’ın geliştiricisi Game Freak’e #GameFreakLied etiketi altında tepki göstermişti. Birçok hayran, oyunda bulunan hatalardan yakınmıştı. Oyunun animasyonları ve merdiven çıkarken tüm dünyanın durması gibi saçma hatalar, en büyük tepki toplayan noktalar olmuştu. Pokémon Sword and Shield, yalnızca Nintendo Switch platformunda oynanabilir durumda.

Kaynak : https://comicbook.com/gaming/2019/11/18/pokemon-sword-shield-stonjourner-stonehenge/
6
4
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
6
4
1
1
0