Ralph Lauren, Fortnite İçin Hem Oyun İçi Hem de Gerçek Dünyaya Özel Ürünler Tasarladı

5
2
1
1
0
Lüks kıyafetleri ile tanınan Ralph Lauren, Fortnite ile anlaşma imzaladı. Anlaşmaya göre markanın özel tasarım kıyafetleri oyunda satılacak ve Fortnite temalı özel üretim bazı kıyafetler gerçek dünyada satışa çıkacak.

Dünyaca ünlü giyim markası Ralph Lauren, tüm dünyada özel tasarım ve lüks kıyafetleri ile biliniyor. Ülkemizde genellikle alt markası Polo ile tanınıyor. Ancak tabii ki Ralph Lauren’in Polo markası ile USPA’yı (United States Polo Association) birbirine karıştırmamak lazım.

Bugün Ralph Lauren tarafından yapılan bir açıklamada şirketin ünlü Battle Royale oyunu Fortnite ile bir ortaklık imzaladığı açıklandı. Ortaklık markanın ürünlerini oyuna taşırken, oyunun en ikonik karakteri olan Lama karakterini de gerçek dünyaya taşıyor.

Ralp Lauren’in logosundaki at, lamayla değiştirildi

İki yönlü yapılan bu anlaşmanın bir bölümü, Ralph Lauren’in Fortnite’a özel kıyafetler ve oyun içi ekipmanlar tasarlamasını kapsıyor. Markanın Fortnite’a özel olarak tasarladığı tüm kostümlerin 5 Kasım tarihinde oyundaki mağaza kısmından satın alınabileceği belirtildi.

Anlaşmanın ikinci kısmı ise oldukça dikkat çekici. Ralph Lauren, Fortnite ile olan anlaşması dahilinde özel bir kıyafet serisi çıkaracak ve bu kıyafetlerde Polo’nun ünlü at ve polo binicisi logosu yerine lamaya binen bir polo binicisi kullanılacak. 2 Kasım tarihinde Ralp Lauren’in mağazalarından ve internet sitesinden satın alınabilecek bu kıyafetlere ek olarak yakın gelecekte oyuna eklenen kostümlerin de gerçek hayatta satışa sunulacağı belirtildi.

Daha önce Gucci (Roblox), Louis Vuitton (League of Legends) ve Burberry (Minecraft) gibi markalar da bu tarz anlaşmalar imzalamış olsa da logosunda değişiklik yapan ilk marka olarak tarihe geçen Ralph Lauren, bu değişikliği “Metaverse’ün gücüne inandıklarının bir göstergesi” olarak yaptıklarını ifade etti.

Kaynak : https://www.theverge.com/2022/10/31/23432549/ralph-lauren-fortnite-logo-collab-skins
5
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
5
2
1
1
0