Rick and Morty'nin Sessiz Sedasız Ertelenen 6. Sezonu Hakkında Açıklama Geldi: 1 Aralık'ta Yayında!

70
11
4
2
0
Tüm dünyada olduğu kadar ülkemizde de merakla beklenen Rick and Morty'nin 5 Eylül tarihinde yayınlanması gereken 6. sezonu, sessiz sedasız bir şekilde ertelendi. Netflix'ten ise konuyla ilgili açıklama geldi.

2013 yılının sonunda yayınlanan ve ilk yayın tarihinden itibaren tüm dünyada büyük bir hayran kitlesi kazanan Rick and Morty, Family Guy ve hatta Simpsons’ı bile geçerek dünyanın en çok izlenen yetişkin çizgi dizisi olmuştu. Hatırlarsanız geçtiğimiz aylarda dizinin yapımcıları 6. Sezonun ilk fragmanını yayınlamıştı.

Normalde dünyanın diğer ülkelerinde HBO Max ve Hulu platformlarında yayınlanan dizi, ülkemizde 5 sezondur Netflix’te yayınlanıyordu. 5 Eylül’de 6. sezonunun Netflix’te yayınlanmasını bekleyen izleyiciler, garip bir şekilde dizinin yeni sezonunun yayınlanmadığını gördü.

Netflix sessiz sedasız yayın tarihini erteledi

Pek çok izleyici dizinin 5 Eylül tarihinde yayınlanmasını bekledi ancak ne 5 Eylül’de ne de daha sonra dizi yayınlanmadı. Hatta bir Netflix kullanıcısı geçtiğimiz günlerde Netflix Türkiye’nin Instagram hesabındaki bir gönderiye yorum yaparak dizinin 6. sezonunun ne zaman geleceğini sordu. Netflix Türkiye resmi hesabı ise bu soruya “Keşke portal açıp hemen getirebilsem ama Rick and Morty 6. sezon 1 Aralık’ta gelecek.” şeklinde cevap gelmişti.

Bu açıklamanın ardından kullanıcılar dizinin aylarca ertelenmesine anlam veremeyip isyan ettiler. Hatta bazı kullanıcılar sırf Rick and Morty izlemek için Netflix üyelikleri satın aldıklarını ve Netflix’in “onları kandırdığı” için paralarını geri istediklerini bile söylemişti.

Rick and Morty'nin 6. sezonu Netflix'in Aralık ayı takviminde göründü

()

Netflix Türkiye'nin resmi Instagram hesabından yapılan Aralık ayı yayın takvimi paylaşımında Rick and Morty'nin 6. sezonunun 1 Aralık tarihinde yayınlanacağı resmi olarak açıklandı. Yaklaşık 3 ay geciken 6. sezonun neden ertelendiği konusunda ise hâlâ bir açıklama yapılmadı.

70
11
4
2
0
Emoji İle Tepki Ver
70
11
4
2
0