Rusya'da Bir Anda Ortadan Kaybolan Uçak Bulundu: Tüm Yolcular Kurtarıldı

47
3
2
0
0
Rus yerel haber ajanslarından gelen son dakika haberine göre bugün öğlen saatlerinde acil durum sinyali verdikten sonra kayıplara karışan AN-28 Tipi uçak bulundu.

Hatırlayacak olursanız bugün öğlen saatlerinde AN-28 tipi Rus yolcu uçağının Sibirya Tomsk'a iniş yapamadan radardan kaybolduğu haberini aktarmıştık. Olay yerine arama ve kurtarma ekiplerinin sevk edilmesinin ardından, gelen yeni haberlere göre 17 kişiyi taşıyan uçağın bulunduğu açıklandı.

Rus haber ajanslarının vermiş olduğu bilgilere göre uçak, acil durum sinyali verdikten sonra yere sert iniş yapmak zorunda kalmış. Büyük bir faciaya yol açabilecek bu kazanın ardından, Acil Durum Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre yolcuların tamamı kurtarılmış.

Uçağın neden arıza yaptığı henüz bilinmiyor

rus yolcu uçağı

Sovyetler Birliği zamanında üretilen ve son zamanlarda adı kazalarla anılan AN kodlu eski Rus yolcu uçakları, son olarak bugün yeni bir kazaya sebep oldu. Bugün öğlen saatlerinde 17 kişiyi taşıyan ve Tomsk'a iniş yapmak üzere hazırlanan bir uçağın, acil durum sinyali verdikten sonra radardan kaybolduğu bilgisi verilmişti.

Gelen yeni bilgilere göre uçak, sinyal verdikten sonra yere sert iniş yapmak zorunda kalmış. Uçağın arıza yapmasındaki neden henüz bilinmiyorken, kazanın ardından can kaybı yaşanmaması tüm dünya için sevindirici bir haber oldu. 

Kaynak : https://news.sky.com/story/russian-passenger-plane-has-gone-missing-in-siberia-reports-12357056
47
3
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
47
3
2
0
0