Samsung Galaxy S23 Serisinin Arayüzü One UI 5.1’in Özellikleri Sızdırıldı

20
2
1
0
0
Önümüzdeki hafta tanıtılacak olan Samsung Galaxy S23 ailesinin sahip olacağı arayüz One UI 5.1’in getireceği özellikler sızdırıldı.

Samsung’un amiral gemisi serisi S’in en yeni üyeleri, girmemize az kalan Şubat ayının ilk gününde dünya çapında tanıtılacak. Galaxy S23 ailesinin çıkışına çok az bir süre birkaç özelliği, sosyal medyaya sızdırıldı.

Yeni One UI güncellemesi kutudan çıkar çıkmaz Galaxy S23 serisi kullanıcılarına sunulacak. Güncellemenin bazı önemli yeni özellikler ile birlikte geleceği söyleniyor, dilerseniz onlara bir göz atalım.

Kamera uygulamasına birkaç yenilik geliyor

Kamera uygulamasına selfie’lerinizin gölgesini ayarlayabilen bir "Efektler" seçeneği eklenecek. Güncelleme aynı zamanda Gelişmiş Menü seçeneğinde kullanıcıların Galaxy S23 serisi cihazlardan herhangi bir ayrıntıyı sıkıştırmadan yüksek çözünürlüklü görüntüler çekmelerine olanak sağlayan Expert RAW desteğini de getirecek.

Galeri uygulamasında paylaşımlı albümler olacak

Galeri uygulamasına ailenizle fotoğraf paylaşmayı kolaylaştıran bir Paylaşımlı Aile Albümü özelliği gelecek. Galeri uygulaması, paylaşılan aile albümünüze yüzleri tanıyarak fotoğraf eklemenize de olanak sağlayacak. Buna ek olarak, bir ailedeki her kullanıcı 5 GB bulut depolama alanına sahip olacak.

Ayrıca görüntülerdeki gölgeleri ve yansımaları otomatik olarak temizleyen bir özellik de galeri uygulamasına geliyor. Galeri uygulaması, belirli medya dosyalarını GIF'lere dönüştürmeye yarayan bir araca sahip olacak.

Bir görselin veya videonun konum ve zaman ile ilgili detayları içeren meta verileri, yukarı kaydırılarak erişilebilir hale gelecek. Galerinin arama kısmında aynı anda birden fazla kişiyi aranabilecek. Galeri uygulaması, aldığınız ekran görüntülerini kaydetmek istediğiniz klasörü seçme seçeneği de sunacak.

Tüm Galaxy cihazlarının şarj durumunu gösteren bir widget eklenecek

Akıllı widget'lar, One UI 5.0'ın en öne çıkan özelliklerinden biriydi. 5.1 ile kullanıcılar, tüm Galaxy cihazlarının pil durumunu doğrudan ana ekranda gösterecek yeni bir widget'a sahip olacaklar. Ayrıca güncellenmiş bir hava durumu widget'ı da güncellemede yer alacak.

iOS 16'nın ‘birden çok kilit ekranı’ özelliğinin benzeri, yeni sürümde Samsung'larda da görülecek: 

iOS 16’nın en çok sevilen özelliklerinden biri olan çoklu kilit ekranı tasarımları özelliği, One UI 5.1 ile birlikte Samsung S23 ailesine de geliyor.

Geri kalan yeniliklerin birçoğu gündelik kullanıcıya fazla hitap eden özellikler değil. One UI 5.1’in getireceği özellikleri nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak : https://www.mysmartprice.com/gear/one-ui-5-1-features-samsung-galaxy-s23-series-phones-leaked-release/
20
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
20
2
1
0
0