Sahibinden ve Trendyol'un Rekabet Soruşturmalarında Sözlü Savunma Yapacakları Tarih Belli Oldu

3
1
0
0
0
Rekabet Kurumu, Sahibinden ve Trendyol'un sözlü savunma yapacakları tarihleri açıkladı. Sözlü savunma, dileyen herkes tarafından çevrimiçi olarak takip edilebilecek.

Rekabet Kurumu, 2021 ve 2022 yıllarında Trendyol ve Sahibinden’e yönelik soruşturma kararları almıştı. Bugün, soruşturma altında olan her iki şirketin de sözlü savunmalarını yapacakları tarihler açıklandı.

Rekabet Kurumu, internet sitesinden paylaştığı duyurularda Trendyol (DSM Grup Danışmanlık İletişim ve Satış Ticaret AŞ) hakkında 23 Eylül 2021’de başlatılan soruşturma kapsamında sözlü savunmanın 11 Temmuz 10.30’da yapılacağını paylaştı. 27 Temmuz 2022’de hakkında soruşturma kararı alınan Sahibinden ise sözlü savunmasını 12 Temmuz 10.30’da yapacak.

Sözlü savunmalara üçüncü taraf olarak katılınabilecek:

sahibinden

Her iki şirketin sözlü savunmasına da şikâyetçi ve üçüncü kişiler istedikleri takdirde katılım sağlayabilecek. Trendyol’un sözlü savunmasına katılmak için 4 Temmuz, Sahibinden’in sözlü savunmasına katılmak içinse 5 Temmuz’a kadar Rekabet Kurumu’na başvuru yapılması gerekiyor.

Sözlü savunma, çevrimiçi ortamda da isteyen herkes tarafından takip edilebilecek. Savunmaları çevrimiçi takip etmek için Rekabet Kurumu sitesindeki formun, toplantı saatinden en geç yarım saat önce doldurulması gerekiyor.

Trendyol ve Sahibinden hakkında neden soruşturmalar açıldı?

Rekabet Kurumu, Trendyol hakkındaki soruşturmayı, şirketin 4054 sayılı Kanun’un 4. ve 6. maddelerini ihlal edip etmediğinin belirlenmesi için açmıştı. Sahibinden’in ise aynı Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediği belirlenecek.

Soruşturmalar hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için:

3
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
0
0
0