Samsung Galaxy Tab S6, iPad Pro'nun En Güçlü Rakibi Olacak

21
5
3
0
0
Apple'ın 2010'da piyasaya sürdüğü iPad serisi, şimdiye dek karşısında güçlü bir rakip bulamadı. Çeşitli markalar, farklı modellerle iPad'e bir rakip sunmaya çalıştı ama hiçbiri iPad karşısında ciddi bir varlık gösteremedi. Samsung'un sızdırılan cihazı Galaxy Tab S6, görünüşe göre iPad'i tahtından edebilir.

Mobil cihaz üreticileri, iPad karşısında çok fazla rakip sunmalarına rağmen tam anlamıyla başarılı sonuçlanan bir girişime sahip değiller. Microsoft, Windows 10'u tablet kullanımı için optimize edip kendi tablet dizüstü bilgisayarını 2'si 1 arada cihazı şeklinde üretiyor olmasına rağmen diğer iPad rakipleri, çoğunlukla Android tabanlı olarak piyasaya çıkıyor. Tüm bu alternatiflere rağmen ne Windows 10 kullanan cihazlar ne de Android kullanan cihazlar, iPad karşısında ciddi bir başarı elde edemedi.

iPad, yıllar geçtikçe daha gelişmiş bir hâle geldi ve Apple, geçen yıl çoğu geleneksel bilgisayardan bile daha güçlü bir "Pro" serisini piyasaya sürerek bu alandaki gücünü bir kez daha ortaya koydu. Bununla birlikte Samsung, diğer tabletlerde görülmeyen pek çok şık özelliği içeren gerçekten çekici bir "iPad Pro rakibi" sunmaya hazırlanıyor.

Samsung tab6 sızdırılan

Tabletin kendisi, iPad Pro gibi ekranın her tarafında ince bir çerçeveye sahip olacak. Sızıntılara göre Galaxy Tab S6'yı iPad'lere göre avantajlı konuma getirecek olan özelliği, 10,5 inçlik ekranının AMOLED olması. Galaxy Tab S6 ekranının, tabletler için bir ilk olacak olan ekran içi parmak izi sensörünü de beraberinde getireceği hakkında söylentiler bulunuyor. Bu söylentilerin çıkmasının sebebi olarak tabletin arkasında parmak izi sensörünün bulunmaması gösteriliyor. Benzer şekilde herhangi bir 3D yüz yanıma sistemi de görünmüyor.

Tabletin arka tarafının kalemin manyetik olarak tutturulduğu bir bölüm içerdiği göz önüne alındığında, Samsung'un tabletle beraber bir S Pen benzeri kalem hediye etme ihtimali bulunuyor. Klavyeli kılıf aksesuarının isteğe bağlı olup olmadığı veya Galaxy Tab S6'nın fiyatına dâhil olup olmadığı ise şimdilik belli değil.

Kaynak : https://bgr.com/2019/07/26/galaxy-tab-s6-vs-ipad-pro-press-render-reveals-samsungs-new-tablet/
21
5
3
0
0
Emoji İle Tepki Ver
21
5
3
0
0