Marka Fark Etmeden Tüm Akıllı Cihazlarımızı Kontrol Etmemizi Sağlayan SmartThings Uygulaması Baştan Aşağı Yenilendi

4
3
1
0
0
Samsung'un yakın zamanda duyurduğu yeni SmartThings uygulaması, yeni güncelleme ile Android'e geldi.

Nesnelerin interneti ile birlikte evlerimizde çok sayıda akıllı cihaz bulunuyor. Bu cihazların her birini kontrol etmek için kumandalar ya da uygulamalar kullanıyoruz. Samsung, SmartThings uygulaması ile bütün cihazların tek bir uygulamadan kontrol edilebilmesini sağlıyor. Güney Koreli firma bu uygulamayı baştan aşağı yeniliyor. 

Galaxy Store ya da Google Play Mağazası'ndan indirilebilen yeni versiyon ile birlikte artık paylaşılabilir rutinler oluşturabiliyor, hub cihazları yönetebiliyor ve hızlı panel kontrollerine erişebiliyoruz. Yeni güncelleme ile birlikte SmartThings'e beş yeni özellik geliyor. 

İşte yeni gelen özellikler

samsung smartthings

  • Yeni "cihazlar" sekmesi
  • QR kodla paylaşılabilir rutinler
  • Daha fazla cihaz için "Hızlı uzaktan kumanda" özelliği
  • Çoklu akıllı ev hub desteği
  • Hızlı Panel'de daha fazla cihaz için kontrol paneli

Bu özelliklere ek olarak Samsung, SmartThings uygulamasına Matter1.2 standardını getirerek daha fazla cihaz için destek sağlayacağını da açıkladı. 

Güncelleme ile birlikte uygulamanın tasarımı daha modern bir hâle getirilirken, cihazlar sekmesinde altta yer alan menüyü kullanarak farklı odalardaki cihazlara erişmek de mümkün oluyor. Rutinler paylaşımı özelliği ile kendi ayarlarımızı diğer SmartThings kullanıcıları ile paylaşabiliyoruz. Hızlı Kumanda ise daha fazla cihazı kumanda etmek için uygulamayı kullanmamızı sağlıyor. Geçmişte bu özellik Samsung TV'ler ve az sayıda cihaz ile kısıtlıydı. Ayrıca artık birden fazla ev için akıllı ev hub'ı kurabiliyoruz. Ayrıca daha fazla cihaz da uygulamaya eklenebilecek.

Kaynak : https://www.sammobile.com/news/new-smartthings-app-update-improved-design-share-routines/
4
3
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
3
1
0
0