• Anasayfa
  • Oyun
  • SEGA'dan Sonic the Hedgehog'un 30. Yılı İçin Özel Logo

SEGA, Sonic the Hedgehog'un 30. Yılına Özel Hazırladığı Logoyu Paylaştı

18
5
3
2
0
Sega, 1991 yılında Genesis konsolu için yayınlanan Sonic the Hedgehog'un otuzuncu yılını kutluyor. Kısa bir süre önce bu yıl dönümü için oyunlar hazırladığını açıklayan şirket, şimdi de Sonic the Hedgehog'un 30. yıl dönümü için hazırladığı özel logosunu duyurdu.

Oyunseverler, 1991 yılında SEGA'nın "Sonic the Hedgehog" isimli oyunuyla tanışma imkanı yakalamışlardı. Milyonlarca oyunseveri peşinden sürükleyen oyun, yıllar içerisinde defalarca evrim geçirdi. Hatta Sonic efsanesi, Genesis isimli konsolla çıktığı yola çizgi dizi ve film olarak da devam etti. Ancak muhtemelen hiçbir oyunsever, Sonic the Hedgehog'un orijinalinden aldığı keyfi diğer sürümlerden almadı. Şimdi bu efsane, 30. yıl dönümünü kutluyor.

SEGA, geçtiğimiz dönemlerde yaptığı açıklamalarda Sonic the Hedgehog'un 30. yıl dönümünün yeni oyunlarla kutlanacağını zaten açıklamıştı. Ancak şu ana dek bu konuyla ilgili pek de bir şey göremedik. Çünkü koronavirüs pandemisi, diğer şirketleri etkilediği gibi SEGA'yı da etkiledi. Hal böyle olunca da şirket, yeni oyun duyurularını 2021'e doğru erteledi. Şirket bugünse, Sonic the Hedgehog'un 30. yıl dönümü için hazırladığı logosunu hayranlarıyla paylaştı.

İşte Sonic the Hedgehog'un 30. yıl dönümü için hazırlanan logo

Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog için hazırlanan özel logo, Sonic efsanesiyle özdeşleşen mavi renkle geliyor. Ayrıca tasarım ekibi, kirpi dostumuzun kırmızı renkli ayakkabılarını da bu tasarıma eklemiş durumda. Bu sayede orijinal Sonic the Hedgehog, tüm detaylarıyla hissedilebiliyor

SEGA'nın Sonic the Hedgehog'un 30. yıl dönümü için ne gibi oyun çalışmaları üzerinde durduğu şu an için bilinmiyor. Ancak şirket, kutlamalar kapsamında oyuncuların yüzlerini güldürecek yeniliklerle karşımıza çıkacak. Şirketin yapacağı açıklamalarla birlikte özellikle de SEGA'nın yeni oyunlarının neler olduğunu öğrenme imkanı yakalayacağız.

Kaynak : https://www.psu.com/news/sega-unveils-sonic-30th-anniversary-logo/
18
5
3
2
0
Emoji İle Tepki Ver
18
5
3
2
0