Önce Vizyona Girseydi: She-Hulk Dizisi Şimdiden Eleştiri Yağmuruna Tutuldu!

29
5
3
0
0
Disney+ ekranlarında yerini alacak son Marvel dizisi olan She-Hulk: Attorney at Law için ilk yorumlar gelmeye başladı. Dizi adeta IMDB'de rezil, Rotten Tomatoes'ta ise vezir edilmiş durumda.

İnternette hemen her konuda insanların yorumlarını okumak, görüşlerini almak mümkündür, hatta insanlar bu türden bir bilgiye erişimi özellikle talep ederler. Bunu bilen yapımcılar da, özellikle büyük yatırım yaptıkları film ve diziler çıkmadan önce onları belli bir kitlenin izlemesini ve yorum yapmasını sağlarlar. Disney Plus'ta yayınlanacak olan She-Hulk: Attorney at Law dizisi için de durum farklı olmadı.

Öte yandan yeşil avukat hanımımız Jennifer Walters'ın (She-Hulk), suçla hem mahkemede hem sokakta savaşacağı bu dizi daha yayınlanmadan görüş ayrılığı yaratmış durumda. Bazı platformlarda yerden yere vurulan dizi bazı platformlarda yere göğe sığdırılamıyor. Üstelik yorum yapanların büyük kısmı daha diziyi de izlememiş durumda.

Marvel, Star Wars evrenlerinin tüm yapımlarını izlemek ve Disney Plus'a hemen abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Önce bir çıksaydı?

she hulk

She-Hulk: Attorney at Law dizisi yarın vizyona girecek ancak şu anda IMDB'de bombardımana tutulmuş durumda. İlk olarak bazı kullanıcılar diziyi verilebilecek en düşük not olan 1 ile puanlamaya başladı. Sonrasında ise diziyi savunan kişiler gelip yapıma 10 verdi. Şu anda genel olarak sitedeki yorumlarda dizi hakkında bilgi vermek yerine birbirlerine laf atan iki grubun varlığı göze çarpıyor. 

Rotten Tomatoes sitesinde ise diziyi önceden izleme şansı bulmuş eleştirmenlerin yorumları karşımıza çıkıyor. Bu yorumlara baktığımızda da dizinin bir şaheser olmasa da komedi ve oyunculuk anlamında öne çıktığını görüyoruz. 

İşte IMDB'de gelen yorumlar:

İğrenç

İĞRENÇ!!!

yorum

"Show çok kötü

Showun kendisinden daha iyi bir şaka yaptım evet hazır mısın She-Hulk ne anlama gelir ***** ÇÖP anlamına gelir.

İyi gözlere yazık eğer iyi gözünüz olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız veya (diziye) bir şans vermediyseniz, yürüyen yeşil bir çöp görürseniz gözünüzün iyi olduğunu bilin ve öyle kalın." 

korkunç

"Korkunç

En kötü süper kahraman showlarından biri, Supergirl ve Titans'tan bile kötü, bunun bir anlamı var. Açık fikirlilikle gittim ama mizahı korkunç, başrol çok sevilesi ama etrafında dönen hikaye ilginç değil."

kadınlaştırma

"Her şeyi kadınlaştırmayı bırakın

Gerçekten yeni kadın süper kahramanlar yaratın ama tarihi erkek figürleri sırf eşitlik adına kadın kopyalarıyla değiştirmeyi bırakın, bu iş gülünç hale geldi. "

çöp

"Kesinlikle korkunç çöp yangını

Marvel'ın böyle kesinlikle korkunç bir çöp yangını yaratabileceğine inanmamıştım (Morbius'tan sonra bile). Karakter tasarımları ve CGI çok kötü. Ve pek çok öne çıkan kişilik kadın "woke" başrol için saçmalamış. Dizideki erkekler çoğu zaman zayıf, anasının kuzusu olarak gösterilmiş ki kadınlar onlardan zeki gözüksün. Kişisel olarak herhangi bir DC showunun (kişisel favorilerim The Batman ve Peacemaker) bu canavarlıktan 100 kat daha iyi olduğunu düşünüyorum. "

Rotten Tomatoes yorumları ise daha olumlu oldu

"Tatiana Maslany'yle biraz kahraman, biraz Carrie Bradshaw ve tamamen kalpten bir başrolleri var."

"She-Hulk TV formatından ve Tatiana Maslany'nin dikkat çekici yeteneğinden faydalanıyor. Bunu yaparak da bugüne kadarki en komik MCU markası oluyor."

Diziyle ilgili olarak şu ana kadar gördüklerimizden ve She-Hulk çizgi romanlarından yola çıkarsak, bu dizi bir anlamda Marvel Sinematik Evreni'nin talk-showu olacak. Mahkemelerde göreceğimiz farklı karakterler, She-Hulk'ın rakipleri derken kalabalık bir kadro karşımıza çıkacak. Öte yandan daha Deadpool yazılmadan önce dördüncü duvarı kıran ve çizgi roman dünyasındaki absürtlüklere dikkat çeken She-Hulk, muhtemelen dizide bu özelliğini de koruyacak. 

18 Ağustos'ta yayınlanacak She-Hulk: Attorney at Law ve daha fazlası için Disney Plus'a hemen şimdi abone olabilirsiniz!

 

29
5
3
0
0
Emoji İle Tepki Ver
29
5
3
0
0