Marvel'ın Yeni Yapımları ve Çıkış Tarihleri Açıklandı: İki Yeni Avengers Filmi Geliyor!

56
5
3
2
1
Marvel, San Diego Comic Con (SDCC) etkinliği kapsamında Marvel Sinematik Evreni'nin beşinci ve altıncı fazında çıkacak yapımları tanıttı. Panelde, yeni Avengers filmlerinin isimleri ve çıkış tarihleri de hayranlarla paylaşıldı. Gelin hep beraber Marvel'ın yaptığı duyurulara bir göz atalım.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da ABD’de düzenlenen çizgi roman fuarı San Diego Comic Con (SDCC), birçok yeni dizi ve film duyurusuna ev sahipliği yaptı. Milyonlarca hayranı bulunan Marvel da bu etkinlik kapsamında yeni duyurularını dünya ile paylaştı. Fuarın ilk günü I am Groot, Spider-Man Freshman Year gibi birçok yapımın duyurusu yapılmıştı.

Bunların yanı sıra MCU’nun merakla beklenen yeni dizisi She-Hulk: Attorney at Law’dan ve Black Panther’in devamı olan Black Panther: Wakanda Forever’dan yeni fragmanlar hayranlarının beğenisine sunulmuştu. Marvel Başkanı Kevin Feige’nin de yer aldığ panelde, MCU’nun geleceği ile ilgili birçok yeni bilgi de paylaşıldı. 

MCU'nun beşinci ve altıncı fazında çıkacak yapımlar belli oldu 


Marvel, MCU’nun yeni fazları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Buna göre WandaVision ile başlayan 4.faz, kasım ayında vizyona girecek olan Black Panther 2 ile son bulacak. Bunun ardından ise Şubat 2023’te çıkacak olan Ant-Man and the Wasp: Quantumania ile birlikte beşinci faz başlayacak. 

Marvel’ın beşinci fazında çıkacak filmler ve diziler ise şu şekilde; 

 • Ant-Man and the Wasp: Quantumania → 17 Şubat 2023
 • Secret Invasion → 2023 ilkbaharı
 • Guardians of the Galaxy 3 → 5 Mayıs 2023
 • Echo→ 2023 yazı
 • Loki (ikinci sezon) → 2023 yazı
 • The Marvels → 28 Temmuz 2023
 • Blade → 3 Kasım 2023
 • Ironheart → 2023 sonbaharı
 • Agatha Coven of Chaos → 2023 kışı
 • Daredevil Born Again → 2024 ilkbaharı
 • Captain America: New World Order → 3 Mayıs 2024 
 • Thunderbolts → 26 Temmuz 2024 

MCU’nun beşinci fazı ile duyurulan yapımlar, geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir iddiayı da doğrulamış oldu. Bu iddiada şirketin film isimleri için patent başvurularında bulunduğu ortaya çıkmıştı. Ayrıca duyuru, Echo dizisiyle de göreceğimiz Charlie Cox’un Daredevil dizisinin geliş tarihini de bizlere gösteriyor. Bunun yanı sıra Anthony Mackie’nin başrolde yer alacağı Captain America 4’ün de ismi ve çıkış tarihi belli olmuş oldu.

Ek olarak Galaksinin Koruyucuları 3 ile birlikte bu grubun MCU’daki hikâyesinin tamamlanacağının da filmin yönetmeni tarafından açıklandığını belirtelim. Ayrıca Secret Invasion isimli yapımın Nick Fruy’nin Skrull ırkının Dünya’ya sızdığını keşfetmesini ve gezegene geri dönmesini konu alacağı belirtildi. Yapımda, ünlü oyuncu Olivia Colman’ın Fury’nin eski bir müttefiğini canlandıracağı ve Don Cheadle’ın War Machine olarak geri döneceği de gelen haberler arasında yer aldı.

Marvel, beşinci fazın Thunderbolts ile tamamlanacağını belirterek altıncı fazla ilgili de bilgiler verdi. Fantastik Dörtlü ile başlayacak olan bu fazın ise 2025 yılında sona ereceği aktarıldı. Bu duyuruda çıkacak yapımların tümüne yer verilmedi ancak bir sonraki Avengers filmlerinin isimleri ve tarihleri belli oldu. 

Yukarıdan gördüğünüz gibi altıncı fazdan yalnızca üç film duyuruldu. Buna göre altıncı faz, 8 Kasım 2024’te Fantastik Dörtlü ile başlayacak ve 2 Mayıs 2025’te hayranların sabırsızlıkla beklediği bir Avengers filmiyle sona erecek. Ayrıca şirket, Endgame sonrası yeni MCU’nun yeni hikayesinin çoklu evren odaklı ‘The Multiverse Saga’ olacağını ve bunun dördüncü, beşinci ve altıncı fazları içereceğini aktardı.

Yeni Avengers filmlerinin isimleri belli oldu: Secret Wars geliyor! 

Tabii ki bu duyurularda yer alan Avengers filmleri ile ilgili de bir parantez açmak gerek. Marvel’a göre altıncı fazda gelecek 2 Mayıs 2025 vizyon tarihli Avengers filminin ismi ‘Avengers: The Kang Dynasty’ olacak. Fazın sonunu getirecek olan ve hayranların uzun yıllardır beklediği ‘Avengers: Secret Wars’ filmi ise 7 Kasım 2025’te bizlerle buluşacak. Bu isimlerin de geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan patent başvuruları ile uyuştuğunu söylememiz mümkün. 

Kısacası Marvel, önümüzdeki birkaç yıl içinde birçok yeni ve heyecan verici yapımla karşımıza çıkmayı düşünüyor. Peki siz Marvel’ın bu duyuruları hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz. 

56
5
3
2
1
Emoji İle Tepki Ver
56
5
3
2
1