Sony, Naughty Dog ile Birlikte Çalışacak Oyun Stüdyosu Kuruyor: Yeni Uncharted Oyunu Gelebilir

14
3
1
0
0
PlayStation tarafından açılan bir iş ilanı, Sony'nin yeni bir oyun stüdyosu kurduğunu gösterdi. Yeni ekibin, The Last of Us ve Uncharted gibi yapımlardan tanıdığımız Naughty Dog ile birlikte çalışarak yeni bir PlayStation oyunu geliştireceği aktarıldı.

ABD merkezli oyun şirketi Naughty Dog, oyun deyince akla gelen ilk isimlerden biri. Sony altında faaliyet gösteren şirket, The Last of Us ve Uncharted gibi dünya çapında milyonlarca insanın hayran olduğu oyunları bünyesinde bulunduruyor.

Şimdi ise Sony’nin Naughty Dog ile birlikte yepyeni bir oyun geliştirme stüdyosu kurduğu ortaya çıktı. VGC tarafından bir iş ilanı yoluyla fark edilen stüdyonun, yeni bir PlayStation oyunu üzerinde çalışmak için kurulduğu aktarıldı.

Yeni bir Uncharted oyunu geliyor olabilir

İş ilanında; hareket yakalama, animasyon ve daha birçok konuda Uncharted ve The Last of Us da dahil olmak üzere yardımcı geliştirici rolü üstlenen PlayStation Studios Visual Arts ile iş birliği içerisinde yeni bir ekibin oluşturulduğu görüldü.

Yeni geliştiricinin daha sonra bir PlayStation oyunu için Naughty Dog ile birlikte çalışacağı ifade edildi. Bu oyun ile ilgili ise herhangi bir detay verilmedi. Sony, yeni yapımın bir AAA oyun olacağını söylemese de iş ilanı bu tarz bir oyunun geleceğinin sinyallerini veriyor. Bunun sebebi ise aranan kişinin AAA oyun prodüksiyonu ve yönetiminde tecrübeli bir isim olmasının gerekmesi.

Naughty Dog iş birliği ile çıkacak oyunun yeni bir Uncharted olabileceğini de söyleyenler mevcut. Dev stüdyonun yaratıcı yönetmeni olarak görev yapan ve serinin oyunlarında çalışan Shaun Escayg, bu yılın başlarında Uncharted’dan daha fazla şey görmek istediklerini belirtmişti. Bu söylentinin gerçek olup olmadığını ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Kaynak : https://www.ign.com/articles/playstation-new-studio-naughty-dog-unannounced-game
14
3
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
14
3
1
0
0