• Anasayfa
  • Mobil
  • Söylenti: Yeni iPhone Kendi Aksesuarlarını Şarj Edebilecek

Söylenti: Yeni iPhone'larda Kablosuz Ters Şarj Teknolojisi Kullanılacak

31
7
2
0
0
Huawei'nin sektöre dahil ettiği ve Samsung'un Galaxy S10'da karşımıza çıkardığı kablosuz ters şarj teknolojisi yeni iPhone'da da kullanılabilir.

Huawei ile karşımıza çıkan ve sektöre damgasını vuran kablosuz ters şarj özelliği yayılmaya devam ediyor. Şimdiye dek birkaç markanın amiral gemisinde kullanılan bu teknoloji büyük bir kesim tarafından sevilse de tamamen işe yaramaz olduğunu düşünen bir kesim de var.

Japon blog yazarı Mac Otakara, yeni yazısında ortaya attığı bir iddiayla Apple müşterilerini heyecanlandırdı. Otakara, tanıtılacak yeni iPhone modellerinde kablosuz ters şarj özelliğininin kullanılacağını ve Apple'ın tüm aksesuarlarını şarj edebileceğini iddia etti. Otakara'nın belirttiği detaylar doğruysa yeni iPhone'u kullanarak Apple Watch ve AirPods gibi aksesuarlar kolaylıkla şarj edilebilecek.

Kablosuz ters şarj özelliğini Huawei ve Samsung'un amiral gemilerinde yakın zamanda gördüğümüz için Apple'ın da bu teknolojiye göz kırpması gayet mantıklı gibi görünüyor.

Konuyla ilgili söylentiler önümüzdeki aylarda daha da netleşecektir. Zira her yıl eylül ayında yeni bir iPhone'la karşılaşıyoruz.

Kaynak : https://www.techradar.com/news/the-next-iphone-is-rumored-to-be-able-to-charge-up-your-other-gadgets
31
7
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
31
7
2
0
0