• Anasayfa
  • Mobil
  • Akıllı Telefonları Kablosuz Şarj Cihazına Götürebilen Kılıf

Telefonları Sürünerek Şarj Etmeye Götürüp Getiren İlginç Telefon Kılıfı (Video)

36
7
6
3
2
Seul Ulusal Üniversitesi'nden robotik araştırma ekibi, bugüne kadar görülmemiş bir akıllı telefon kılıfı tasarladı. Bu kılıf, telefonun kendi kendine hareket etmesini sağlıyor. Geliştirici ekibin amacı, bu kılıfı otomatik olarak şarj cihazına gönderip, şarj dolumundan sonra da telefonun sahibine gitmesini sağlamak.

Her geçen gün biraz daha gelişen teknoloji, hayatımıza onlarca yeni ürün kazandırılmasını sağlıyor. Üreticiler, insanların hayatlarını biraz daha kolaylaştırabilmek için ellerinden geleni ardına koymayarak önemli çalışmalar yapıyorlar. Şimdi sizlere, bugüne kadar böylesini hiç görmediğiniz yeni bir akıllı telefon kılıfından bahsedeceğiz. Bu kılıf, telefonunuzun kendi kendine hareket etmesini sağlıyor.

Akıllı telefonlar hayatımızı ciddi anlamda kolaylaştırıyor olsa da bu cihazların bataryaları, yıllardır çözülemeyen bir sorun haline geldi. Kullanıcılar, telefonlarını mümkün olan en uzun süre kullanmak isteseler de mevcut teknolojiler, buna pek imkan tanımıyor. Peki akıllı telefonunuz, şarjı bittiğinde bir kablosuz şarj aletine kendi kendine gitse güzel olmaz mıydı? İşte şimdi, tam da bu amaca hizmet edecek bir telefon kılıfı geliştirildi.

İşte kendi kendine hareket ederek kablosuz şarj cihazına ulaşabilen o kılıf

Telefon kılıfı

Güney Kore'de bulunan Seul Ulusal Üniversitesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren bir robotik araştırma ekibi, fazlasıyla ilginç yetenekleri olan bir akıllı telefon kılıfı tasarladı. Bu kılıf, sahip olduğu minik robotik kollar sayesinde telefonunuzun sürüne sürüne hareket etmesini sağlıyor. "CaseCrawler" isimli bu kılıfın geliştirilme amacı, telefonunuzu bir kablosuz şarj kaynağına götürerek şarj edilebilmesini sağlamak.

CaseCrawler'ın en kalın noktası 16 milimetre. Bu kılıfın toplam ağırlığı ise sadece 22,7 gram. Kendi fazlasıyla hafif olan kılıf, kendinden 13 kat ağır olan, yani yaklaşık 300 gramlık herhangi bir akıllı telefonu taşıyabilecek kapasiteye sahip. Kılıfı daha şimdiden daha çok merak etmeye başladığınızı biliyoruz ancak size kötü bir haberimiz var. CaseCrawler, şu an için ticari bir ürün olarak satışa sunulmaya hazır durumda değil.

CaseCrawler

Yukarıda görmekte olduğunuz GIF, CaseCrawler'ın nasıl çalıştığını anlatıyor. Geliştirici ekip, yukarıdaki GIF'te 190 gram ağırlığındaki bir akıllı telefonun kablosuz şarj pedine nasıl gidebildiğini gösteriyor. Geliştiricilerine göre bu telefon kılıfı, karşısına çıkan kitap gibi engellerin üzerine çıkabiliyor. Bu da CaseCrawler'ın farklı kablosuz şarj ürünlerinde kullanılabileceğini ortaya koyuyor.

CaseCrawler nasıl çalışıyor?

Geliştirici ekip tarafından yapılan açıklamalara göre CaseCrawler, şu an pek akıllı değil. Yani bu ürünü şu an için işlevsel bir şekilde kullanamıyorsunuz. Ancak geliştirici ekip, ürünle ilgili çalışmalarını sürdürdüklerini, ilerleyen süreçte bu telefon kılıfının kablosuz şarj cihazını kendi kendine bulacağını söylüyor. Hatta esas hedef, şarj olan telefonun yeniden sahibine ulaştırılabilmesi. Ancak bunun ne zaman gerçekleşeceğini kestirmek biraz güç.

İşte CaseCrawler için oluşturulmuş bir tanıtım videosu

Kaynak : https://www.androidauthority.com/crawling-smartphone-case-1147585/
36
7
6
3
2
Emoji İle Tepki Ver
36
7
6
3
2