Tesla, Elektrikli Kamyonu Semi'nin Sağlamlık Testlerini Paylaştı [Video]

15
2
1
1
0
Tesla, elektrikli kamyonu Semi'nin sağlamlık testlerine ait bir video yayınladı. Yayınlanan video, aracın zorlu koşullara uygun olduğunu gözler önüne seriyor. Ancak yine de kesin bir şey söylemek için çok erken.

Dünyanın en popüler elektrikli otomobil üreticilerinden Tesla, bundan kısa bir süre önce ilk tam elektrikli kamyonu Semi'yi piyasaya sürmüş, ilk teslimatları gerçekleştirmişti. Şimdiyse Tesla'dan Semi ile ilgili yeni bir hamle geldi. Şirket, tam yüklü haldeyken 800 kilometre yol alabilen elektrikli kamyonunun sağlamlık testlerini yayınladı.

Kamyonlar için dayanıklılık, büyük önem arz etmektedir. Zira bir otomobile kıyasla katbekat fazla kullanılan kamyonlar, sırtlarındaki binlerce kilogramlık yükleri oradan oraya götürür dururlar. Bunun müşteriler tarafından önemseneceğini bilen Tesla da aracın dayanıklılık testlerine ait görüntüler paylaştı. Paylaşılan görüntüler, Semi'nin en zorlu koşullarda test edildiğini gözler önüne sermiş oldu.

Videoya rağmen; Tesla Semi'nin ne kadar sağlam olduğu bilinmiyor!

Tesla semi

Tesla'nın LinkedIn'de paylaştığı videoya baktığımızda, Semi'nin karda kışta, sıcakta, su birikintilerinde, patika yollarda ve laboratuvar ortamında test edildiğini görüyoruz. Ancak her ne olursa olsun, Semi'nin ne kadar sağlam olduğunu söylebilmenin hiçbir yolu yok. Zira Tesla, bu noktada resmi bir veri paylaşmadı. Ayrıca Tesla Semi, daha yeni yeni yollara çıkmaya başladı. 

Tesla, paylaştığı video ile ilgili detaylı bir açıklama yapmadı. Videonun açıklamasında, "Mühendislerimiz, güvenilirliği ve dayanıklılığı en üst düzeye çıkarmak için Semi'yi zorlu koşullarda test etti." ifadelerine yer verildi.

Tesla Semi'nin sağlamlık testini hemen aşağıdan izleyebilirsiniz:

Kaynak : https://www.linkedin.com/posts/tesla-motors_our-engineers-tested-semi-in-a-variety-of-activity-7008524269617897473-C9Sv?utm_source=li_share&utm_content=feedcontent&utm_medium=g_dt_web&utm_campaign=copy
15
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
15
2
1
1
0