Tinder, Kadınların Güvenliğini Sağlamak İçin Yeni Düzenlemeler Getiriyor

8
8
4
2
0
En popüler çöpçatanlık uygulamaları arasında yer alan Tinder, bundan böyle kadınların güvenliğinin kendi öncelikleri olacağını açıkladı. Platform bu amaçla sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliğine gidecek.

Çevrimiçi çöpçatan uygulamaları arasında en önde gelenlerden biri olan Tinder, bir süredir uygulamayı daha güvenli hale getirmek için çalışmalarına devam ediyor. Bu çalışmalara ayırdığı kaynağı arttıran platformun yönetim kurulu başkanı Renate Nyborg konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Tinder'ın bugüne kadarki ilk kadın yönetim kurulu başkanı olan Nyborg, bundan sonra kadınların güvenliğine odaklanacağını söyledi. BBC'ye konuşan yönetici, “Güvenlikle ilgili çalışmalarımız asla son bulmayacak” ifadelerini kullandı. Tinder üzerinden kadınlara yönelik saldırgan hareketler gerçekleştiren pek çok kişi ortaya çıkarılmıştı.

Ev İçi Şiddetle Mücadele Vakfıyla İşbirliği

tinder

Renate Nyborg, yaptığı açıklamalarda kadınlara yönelik şiddeti engellemek amacıyla şirket içerisinde görev alan kadın çalışanların sayısını arttırdıklarını söyledi. Eylül 2021'de göreve gelen yönetici, o günden bu yana firmanın kadın çalışan sayısının %30 arttığının altını çizdi. 

Nyborg, yaptığı açıklamada “Bir şeyin önemli olduğunu bilmek ile bunu hissetmek arasında bir fark olduğunu düşünüyorum. Her kadın gibi ben de yaşamak istemediğim ama başıma gelen her deneyimi bir bir sayabilirim. Bu, insanların size nasıl hitap ettiğinden, iş yerinizde size nasıl davrandıklarına, insanlarla aktif şekilde çıkmaya başladığınızda başınıza nelerin gelebileceğine dek uzanıyor” ifadelerini kullandı.

Tinder'ın girişimleri bazı sivil toplum kuruluşları tarafından zayıf bulunsa da bazı organizasyonlar ise bu çalışmaları destekliyor. Ev içi şiddete karşı mücadele eden No More ile yapılan ortaklığın bir parçası olarak Tinder çalışanlarına da eğitimler verilecek. 

Kaynak : https://www.bbc.com/turkce/articles/clengnexwqeo
8
8
4
2
0
Emoji İle Tepki Ver
8
8
4
2
0