Twitter’ın Beklenen Emojili Tepki Butonlarından Yeni Görüntüler Geldi

46
16
2
1
1
Twitter’ın mayıs ayında sızdırılan emojili tepki butonlarının hazır görünümleri ortaya çıktı. 4 butondan ikisi ilk sızıntıda ortaya çıkmıştı. Yeni bir ekran görüntüsüyle tüm butonların neye benzeyeceği belli oldu.

Twitter’ın bu ara kullanıma açmaya hazırlandığı özelliklerden biri, mayıs ayında ortaya çıkan emojili tepki butonlarıydı. İlk kez Twitter sızıntıcısı Jane Manchun Wong tarafından duyurulan özellik hâlâ kullanıma açılmadı. Ancak sahip olduğumuz kısıtlı bilgiler yeni bir sızıntıyla arttı.

Nima Owji adlı bir Twitter kullanıcısı, platforma getirilecek emojili tepki butonlarını bularak takipçileriyle paylaştı. İlk sızıntıda özelliğin neye benzeyeceğine dair bilgimiz kısıtlıydı. Ancak görünüşe bakılırsa butonların en azından görünümleri üzerine çalışmalar bitmiş durumda.

Emojili tepkilerin tamamı ortaya çıktı:

twitter butonları

Nima Owji, Twitter'ın 1 ayı aşkın süredir kullanıma açması beklenen butonlarının güncel hallerini buldu. Jane Manchun Wong tarafından yapılan sızıntıda sadece “Hmm” ve “Haha” tepkilerinin emojileri bulunuyordu. Yeni ekran görüntüsü sayesinde coşku ve üzüntü belirten butonların da hangi emojiyle gösterildiği ortaya çıktı. 

Facebook ve iMessage’da kullanılan özelliği andıran butonların çalışma prensibi, şu an bilindiği kadarıyla şu şekilde: Mobil uygulamadaysanız her zamanki beğenme butonuna uzun basıyorsunuz. Emoji seçeneklerini sunan ufak pencere bu şekilde açılıyor. ‘Haha’, ‘Hmm’, ‘Üzgün’ ve ‘Coşku’ seçeneklerinden birini seçip gönderilere tam olarak hissettiğiniz şekilde tepki veriyorsunuz. Bu tepkiler genel beğenilere mi dahil ediliyor yoksa ayrı ayrı mı sayılıyor, bilmiyoruz. Ancak özelliğin kullanıma açılmasının ağustos ayına kalmaması muhtemel.

Kaynak : https://9to5mac.com/2021/07/05/twitter-readies-facebook-like-reactions/
46
16
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
46
16
2
1
1