Horizon Forbidden West'in Geliştiricisi Resmen Açıkladı: Üçüncü Oyun Geliyor!

7
2
0
0
0
Horizon serisinin arkasındaki şirket Guerilla Games, serinin üçüncü oyunu üzerinde çalıştığını resmen doğruladı. Ayrıca, Horizon evreninde geçecek online bir oyunun geleceğinin de sinyalleri verildi.

2017 yılında PlayStation için piyasaya sürülen Horizon Zero Dawn, kısa sürede oyunseverlerin beğenisini toplayarak son zamanların başarılı oyunlarından biri olmuştu. Öte yandan bu oyunun devamı olan ve 2022’de çıkış yapan Horizon Forbidden West’te aynı şekilde iyi yorumlar almayı başardı.

Şimdi ise geliştirici Guerilla Games’ten serinin hayranlarını sevindirecek bir haber geldi. Şirket tarafından bugün yapılan açıklamada, üçüncü oyunun sinyalleri verildi.

Aloy’un yeni macerası ve yeni bir online oyunla Horizon evreni genişleyecek

Guerilla Games, bugünkü açıklamasında üçüncü Horizon oyununu üzerinde çalıştığını doğrulamış oldu. Hollanda merkezli oyun devi, Horizon’ın evreninin Aloy’un yeni macerasıyla genişleyeceğini ifade etti.

Öte yandan açıklamada, “online bir proje” olarak nitelendirilen ayrı bir yapımın geleceğine de yer verildi. Horizon evreninde geçecek bu multiplayer oyunun söylentileri bir süredir dolaşıyordu. Guerilla’nın açıklaması da bu oyunu resmen doğrulamış oldu. Online oyun hakkında pek detay yok; ancak aralık ayında şirketin açtığı iş ilanları, yapımın yeni karakterlere sahip olacağını ve oyuncuların Horizon’ın görkemli evrenini arkadaşlarıyla keşfedebileceklerini göstermişti.

Guerilla, yeni duyurularını Horizon Forbidden West’e “Burning Shores” isimli eklentiyi getirmesinin ardından geldi. Aloy karakterinin sıradaki serüveniyle ilgili ipuçları taşıyan DLC, yalnızca PS5 için yayınlanmıştı. Bunun ayrıca, üçüncü Horizon oyunun yalnızca PS5 için gelebileceğini gösterdiğini de eklemek gerek.

Kaynak : https://www.guerrilla-games.com/read/message-from-guerrilla-studio-management
7
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
7
2
0
0
0