Ünlü Markalar Hakkında Ortaya Atılmış Bu Asılsız İddiaları Duyunca “Yok Artık Daha Neler!” Diyeceksiniz!

5
0
0
0
0
Ünlü ve büyük markalar, başarıları ve geniş kitleler tarafından tanınmaları yüzünden zaman zaman komplo teorilerinin ve asılsız iddiaların hedefi hâline gelebiliyorlar. Bu içerikte, ünlü markaları hedef alan asılsız iddialara göz atacağız.

Devasa bir marka olmak kolay değil. Hele ki milyonlarca insanın gözü üstünüzdeyse… Hâl böyle olunca, dünyanın en tanınmış markalarının çevresinde dolaşan söylentilere ve komplo teorilerine şahit olabiliyoruz.

Bu asılsız iddiaların bazıları marka için sorun yaratma gücüne sahip olsa da bazıları markaların ekmeğine yağ sürüyor ve onların daha fazla konuşulmasına sebep olabiliyor. Bizlere de bu hikâyeleri merakla takip etmek kalıyor.

Bir dönem, Coca-Cola'nın formülünü yalnızca iki kişinin bilmesi ve bu kişilerin asla aynı uçakta seyahat etmemesi iddiaları dolanıyordu.

Coca-cola

Ancak bu iddialar gerçeği yansıtmıyordu.

Coca-Cola'nın formülü gerçekten gizli tutulsa da, bu iddia gerçeğin büyük ölçüde abartılmış versiyonu.

Şirketin formülü bir sır olarak saklaması doğru, ancak formülün çalışanların çoğu tarafından bilindiği de bir gerçek.

Apple bizi gizlice dinliyor olabilir mi?

apple mikrofon

Apple cihazlarının içinde kullanıcıları dinlemek için gizli mikrofonlar bulunduğu iddiası da bir dönem çok konuşulmuştu.

Kullanıcıların mahremiyet endişelerinden kaynaklanan bu iddia, Apple’ın kullanıcı mahremiyetine büyük önem verdiğini ve bu tür iddiaların asılsız olduğunu açıklamasıyla rafa kaldırıldı.

Walt Disney’in öldükten sonra dondurulması da en ilginç iddialardan.

walt disney donduruldu mu?

Walt Disney’in 1966'daki vefatının ardından gelecek yeni bir teknolojiyle yeniden canlandırılmak üzere dondurulduğu iddiaları konuşulmuştu.

Ancak Disney'in küllerinin Forest Lawn Memorial Park'ta saklandığı biliniyor.

“Yok artık!” dedirten bir iddia: KFC’nin mutant tavuklar kullandığı söylenmişti.

KFC mutant tavuk iddiası

Markanın gerçek tavuk yerine genetiği değiştirilmiş, devasa tavuklar kullandığı iddiası da KFC tarafından yalanlanmıştı.

Bir dönem Red Bull enerji içeceğinin boğa spermi içerdiğine yönelik bir söylem yayılmıştı!

Red Bull içeceği

Red Bull'un içinde de bulunan taurin maddesinin boğa spermi ve idrarından yapıldığına yönelik yanlış inanış markanın bu iddialarla karşı karşıya kalmasına sebep olmuştu.

Sizin en ilginç bulduğunuz hangisi oldu? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın!

İlginizi çekebilecek diğer içeriklerimiz:

5
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
0
0
0
0